هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تامین مواد اولیه دغدغه اصلی تولیدکنندگان پوشاک؛

فولادگر:قیمت تمام شده نساجی در ایران بالا است

سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون حمایت ویژه از تولید ملی گفت: پایین بودن بهره‌وری یکی از دلایل بالا بودن قیمت تمام شده پوشاک در ایران است در این شرایط تولیدات داخلی نمی‌تواند با همتایان خارجی رقابت کند.
دوشنبه 5 فروردین 1398 ساعت 09:02
فولادگر:قیمت تمام شده نساجی در ایران بالا است رییس کمیسیون حمایت ویژه از تولید ملی گفت: پایین بودن بهره‌وری یکی از دلایل بالا بودن قیمت تمام شده پوشاک در ایران است در این شرایط تولیدات داخلی نمی‌تواند با همتایان خارجی رقابت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108003494859.jpg فولادگر:قیمت,تمام,شده,نساجی,در,ایران,بالا,است Icana

حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت پوشاک در ایران و تاثیر قاچاق بر این صنعت، گفت: به دلیل تفاوت نرخ ارز بحث قاچاق جذابیت خود را در حوزه پوشاک از دست داده اگرچه پیش از افزایش نرخ ارز قاچاق پوشاک به صرفه بود و برای قاچاقچیان درآمدها و سودهای کلانی به همراه داشت اما در حال حاضر سودی برای قاچاقچیان باقی نمی‌ماند.

نمایشگاه پوشاک

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موجود در صنعت پوشاک افزود: در حال حاضر واردات بی رویه‌ی یکی از مشکلات موجود در این زمینه است از سوی دیگر تولید البسه مورد پسند مردم نیز یکی از دغدغه های تولیدکنندگان است.

وی با بیان اینکه ایران قدمت زیادی در حوزه صنعت پوشاک و نساجی دارد، اظهار کرد: سلیقه و ذوق ایران زبانزد دنیاست اما این سلیقه باید به روز شود تا بتواند نیاز تمامی اقشار جامعه را پوشش دهد در صورتی کالای ایرانی تنوع داشته باشد مردم به سراغ کالای خارجی نمی‌رود.

تامین مواد اولیه برای تولید پوشاک در شرایط کنونی یکی از اصلی ترین دست اندازهای جاده توسعه و رونق صنعت پوشاک است

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه تامین مواد اولیه برای تولید پوشاک در شرایط کنونی یکی از اصلی ترین دست اندازهای جاده توسعه و رونق صنعت پوشاک است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت مواد اولیه برای تولید البسه بسیار بالا است در نتیجه قیمت تمام شده پوشاک نیز در ایران زیاد است.

وی ادامه داد: پایین بودن بهره‌وری یکی از دلایل بالا بودن قیمت تمام شده پوشاک در ایران است در این شرایط تولیدات داخلی نمی‌توانند با همتایان خارجی رقابت کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش هزینه های سربار و مازاد می‌تواند تا حدود زیادی در کاهش قیمت تمام شده اثرگذار باشد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000