هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

استقبال بانوان از برنامه های قرآنی روبه گسترش است

سرویس فرهنگی
نماینده مردم اصفهان درمجلس گفت: اگر متسابقین آنچه را از قرآن کریم درک می کنند در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی شان پیاده کنند این مساله بر زندگی آن ها تاثیر خواهد داشت.
جمعه 2 فروردین 1398 ساعت 18:04
استقبال بانوان از برنامه های قرآنی روبه گسترش است نماینده مردم اصفهان درمجلس گفت: اگر متسابقین آنچه را از قرآن کریم درک می کنند در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی شان پیاده کنند این مساله بر زندگی آن ها تاثیر خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101164831066.jpg استقبال,بانوان,از,برنامه,های,قرآنی,روبه,گسترش,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک کاشانی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ستاد خبری سومین مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان، در مورد تاثیر این رقابت ها بر تمایل بیشتر بانوان مسلمان به فراگیری و پیاده سازی آیات وحی، گفت: قرآن کریم جایگاه ویژه ای در جامعه بشری دارد و این جایگاه در حال رشد است.
 
وی یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با رهنمودهای امام خمینی(ره) و  تدابیر رهبر معظم انقلاب، تمایل به قرائت و حفظ قرآن کریم هم در ایران و هم در جهان اسلام افزایش یافته است.
 
سالک به مسابقات قرآن کریم بانوان در کشور که برنده آن راهی مسابقات بین المللی قرآن بانوان می شود، اشاره کرد و افزود: مسابقات کشوری نیز با استقبال ویژه بانوان مواجه می شود که نشان از علاقه مندی جمع کثیری از بانوان به انس با قرآن و فهم آیات آن دارد.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص تاثیر برگزاری این مسابقات بر تغییر سبک زندگی بانوان و خانواده های ایرانی توضیح داد: دغدغه اصلی ما در مورد قاریان و فعالان قرآنی بیشتر  این است که نکند خدای ناکرده آن ها به انس به قرآن بپردازند اما اثری بر زندگانی شان نداشته باشد. اگر متسابقین آنچه را از قرآن کریم درک می کنند در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی شان پیاده کنند این مساله بر زندگی آن ها تاثیر خواهد گذاشت.
 
وی خاطرنشان کرد: اثربخشی ساختاری کلام وحی بر سبک زندگی متسابقین قطعی است و ما در سطح جامعه بوضوح شاهد این مساله هستیم. کسی که با قرآن انس عمیق پیدا می کند زندگی اش هم به سمت زندگی الهی تغییر جهت می دهد.
 
نماینده اصفهان درمجلس دهم مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان را میدان تشویق برای کسانی که در آرزوی حفظ آیات وحی هستند، دانست و تاکید کرد: این مسابقات انگیزه حفظ قرآن کریم را در بانوان علاقه مند افزایش می دهد و موجب می شود تا رقابت در بانوان جهان اسلام در این زمینه رشد یابد.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان در مورد حرکت مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان در مسیر رهنمودهای مقام معظم رهبری با محوریت بیانیه «گام دوم انقلاب»، خاطرنشان کرد: در بخش های مهمی از بیانیه گام دوم معظم له تاکید بسیاری بر رشد معنویت در کشور دارند که بی تردید محتوای رشد معنویت را باید از متن قرآن کریم و روایات استخراج کرد.
 
گفتنی است، سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از 18 تا 23 فروردین ماه در تهران برگزار می شود.

پایان پیام/

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000