هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی شاهرودی با اشاره به بررسی قصور وزاری مرتبط با تنظیم بازار؛

مسئولان به جای تنظیم بازار در تعطیلات نوروزی به سر می برند

سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کمیسیون اقتصادی و مجلس سوءمدیریت و قصور دستگاه های اجرایی به ویژه ستاد تنظیم بازار را در کنترل بازار عید پس از تعطیلات نوروز پیگیری و بررسی می کنند.
شنبه 3 فروردین 1398 ساعت 09:54
مسئولان به جای تنظیم بازار در تعطیلات نوروزی به سر می برند نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کمیسیون اقتصادی و مجلس سوءمدیریت و قصور دستگاه های اجرایی به ویژه ستاد تنظیم بازار را در کنترل بازار عید پس از تعطیلات نوروز پیگیری و بررسی می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708101701350286.jpg مسئولان,به,جای,تنظیم,بازار,در,,تعطیلات,,نوروزی,به,سر,می,برند Icana

سیدحسن حسینی شاهرودی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت مرغ و میوه در بازار، گفت: وزرا و مسئولان مرتبط با تنظیم بازار پیش از عید به مجلس قول داده بودند که شرایط آرامی را در بازار کالاها و اقلام مصرفی مردم در ایام نوروز حاکم کنند و  بارها عنوان کردند که در حال حاضر مشغول ذخیره‌سازی مرغ،گوشت و میوه برای ایام عید هستند، اما متاسفانه این آرامش تنها در ۲۴ ساعت ابتدایی تعطیلات دیده شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کالاهای اساسی برای ایام نوروز با شرایط نامناسب، صف‌های طولانی و در مراکزی محدود به دست مردم رسید، افزود: عرضه کالاها در مراکز حداقلی و محدود  سبب تجمع شهروندان شده و شأن و منزلت شهروندان را  زیر سوال برد، در حالی که هیچ سالی چنین شرایطی در بازار شب عید حاکم نبود.

چرا دولت با توجه به اینکه سیب و پرتقال به وفور موجود بوده نتوانسته بازار و قیمت ها را مدیریت کند و علاوه بر میوه قیمت مرغ نیز افزایش  چشمگیری داشته است.

مجلس پس از عید قصور مسئولان بازار را پیگیری می کند

وی ادامه داد:  با توجه به اینکه کمبودی در بازار میوه وجود نداشت، قیمت ها نباید سرسام آور افزایش می یافت و باید به وفور در بازار پیدا می شد، اما متاسفانه در حال حاضر میوه ای در بازار مشاهده نمی شود و انبارها خالی شده است، بنابراین سوالی مطرح می شود مبنی بر اینکه چرا دولت با توجه به اینکه سیب و پرتقال به وفور موجود بوده نتوانسته بازار و قیمت ها را مدیریت کند و علاوه بر میوه قیمت مرغ نیز افزایش  چشمگیری داشته است.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه مجلس و کمیسیون اقتصادی سوءمدیریت و قصور دستگاه های اجرایی به ویژه ستاد تنظیم بازار را در کنترل بازار عید پس از تعطیلات نوروز پیگیری و بررسی می کنند، اظهار داشت: در ابتدا کمیسیون اقتصادی مجلس از مسئولان و وزرای مرتبط با تنظیم بازار توضیح خواسته و اگر توضیحات آنها قانع کننده نباشد، وزرا در صحن علنی مجلس مورد سوال قرار می گیرند.

در بحران فعلی که در کشور رخ داده یعنی وقوع سیل و گرانی کالاها تنها ستاد بحران و ستاد تنظیم بازار مسئول نیستند، بلکه تمام بدنه و اعضای دولت در شرایط فعلی مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

در حوزه تنظیم بازار کالاها به صورت بخشی عمل می‌شود

وی با اشاره به اینکه در حوزه تنظیم بازار کالاها به صورت بخشی عمل می‌شود، افزود: برای تنظیم بازار کالاها یک بخش عنوان کرده که مسئول تولید و یک بخش اعلام کرده که مسئول توزیع است و متاسفانه این دو بخش به یکدیگر لینک نشده و با یکدیگر هماهنگ نبوده اند که این موضوعات برای  کشور چالش ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در بحران فعلی که در کشور رخ داده یعنی وقوع سیل و گرانی کالاها تنها ستاد بحران و ستاد تنظیم بازار مسئول نیستند، بلکه تمام بدنه و اعضای دولت در شرایط فعلی مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

مسئولان دولتی در مرکز و استان‌های دیگر باید به کمک مسئولان استان های سیل زده بشتابند

وی با بیان اینکه جاده های اصلی مواصلاتی استان سمنان  به استان‌ گلستان بسته شده  است، تاکید کرد: در برخی روستاهای دور افتاده‌ی شاهرود همانند کالپوش مردم فاقد برق و آب بوده و راه های مواصلاتی مسدود هستند، بنابراین مسئولان دولتی در مرکز و استان‌های دیگر باید به کمک مسئولان استان های سیل زده و حادثه دیده بشتابند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسئولان دولتی تعطیلات عید را تعطیلات خود تلقی کرده اند در حالی که تعطیلات عید برای مردم است نه مسئولان، تصریح کرد: مردم در تعطیلات می خواهند از خستگی یک ساله خود رها شوند و با آرامش به کار باز گردند، بنابراین ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی باید در این زمان فعال باشند و همانگونه که نیروی انتظامی، قوای نظامی و اورژانس و بیمارستان ها در حال فعالیت هستند، بسیاری از دستگاه های دیگر باید در شرایط بحرانی کنونی وارد میدان شده، فرابخشی نگریسته و به مردم سیل زده کمک کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر