هدر موبایل
1398/01/05 09:51:44
سرویس فرهنگی
علیجانی زمانی:

سفر راهیان نور اقدام مثبتی در برابر جنگ نرم است

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس گفت: درحال‌حاضر دشمن با اقداماتی که شهدا انجام دادند و در برابر جنگ ۸ ساله مقاومت کردند، دیگر به صورت نظامی حمله نمی‌کند اما از طریق جنگ نرم کاری می‌کند که دست از فرهنگ خود برداریم اما سفر راهیان نور اقدام مثبتی در برابر جنگ نرم است.
سفر راهیان نور اقدام مثبتی در برابر جنگ نرم است دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس گفت: درحال‌حاضر دشمن با اقداماتی که شهدا انجام دادند و در برابر جنگ 8 ساله مقاومت کردند، دیگر به صورت نظامی حمله نمی‌کند اما از طریق جنگ نرم کاری می‌کند که دست از فرهنگ خود برداریم اما سفر راهیان نور اقدام مثبتی در برابر جنگ نرم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109789603186.jpg سفر,راهیان,نور,اقدام,مثبتی,در,برابر,جنگ,نرم,است Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در اردوی کاروان نور قوه مقننه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه راهیان نور یک گنجینه مقدس و یک سنت حسنه است گفت: منویات مقام معظم رهبری باید نصب‌العین شود و تمام ظرفیت‌های کشور مثل آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، نظامی و اقتصادی با الگوبرداری از ظرفیت‌هایی که در جبهه‌ها بوده  ظرفیت‌های معنوی، علمی، اقتصادی و نظامی که حتی در جنگ یک مکتب نظامی جدید فارغ از شرق و غرب پیدا کردیم و متفاوت از ظرفیت‌ها و مکتب‌های نظامی است.

آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت باعث می شود که ایران و فرهنگ ایرانی بیمه شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: این گنجینه‌ها در اینجا کشف می‌شود و زمانی که جوانان و دانش‌آموزان به این مناطق می‌آیند، با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا می‌شوند و باعث می‌شود که کشور ایران و فرهنگ بیمه شود و راهی که شهدا و امام شهدا ایجاد کردند، با مسیری که ایجاد کردند برای عزت کشور حفظ می‌شود بنابراین از طریق سفر راهیان نور می‌توان فرزندان را با این گنجینه‌ها آشنا کرد و همین جوانان می‌توانند کشور را در آینده حفظ کنند.

سفر راهیان نور نوعی مقاومت در برابر سلطه ایجاد می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه حرکت راهیان نور می‌تواند اقدام مثبتی در برابر جنگ نرم باشد تصریح کرد: درحال‌حاضر دشمن با اقداماتی که شهدا انجام دادند و در برابر جنگ 8 ساله مقاومت کردند، دیگر به صورت نظامی حمله نمی‌کند اما از طریق جنگ نرم کاری می‌کند که دست از فرهنگ خود برداریم تا جوانان دیگر به فرهنگ ایرانی اسلامی خود اعتقاد نداشته باشند. زمانی که بی‌اعتقادی به فرهنگ ایجاد شود، دیگر برای حفظ آن تلاشی نمی‌کند لذا با وجود فرهنگ و راهی که شهدا داشتند، فرزندانمان را پرورش می‌دهیم و زمانی که به این باور فرهنگی می‌رسند که می‌توانند کشور را با فرهنگ حفظ کنند، نوعی مقاومت در برابر سلطه ایجاد می‌شود و یک حالت بازدارندگی فرهنگی و نرم در برابر تهاجمات فرهنگی ایجاد می‌شود.

جوانان با الگوبرداری از شهدا، سبک زندگی ایرانی اسلامی پیدا می‌کنند

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که این کاروان‌ها چه نقشی در سبک زندگی دارد، اظهار داشت: این فرهنگی که شهدا داشتند، سبک اجتماعی ساده‌ای بوده یعنی هم ساده زیست بودند و بیشترین بازدهی را برای کشور داشتند. به همین دلیل این ساده‌زیستی باید به گونه‌ای باشد که جوانان با کمترین هزینه بیشترین ارزش افزوده را برای کشور ایجاد کنند و این خود به نوعی سبک زندگی بسیجی‌وار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: باید جوانان و نوجوانان را به این مناطق بیاوریم تا با این ظرفیت‌های عظیم آشنا شوند تا در آینده سبک زندگی آنها خارج از سبکی نشود که در مقابل با فرهنگ ایرانی اسلامی است یعنی یک فرهنگی که با ساده زیستی و کم هزینه بودن بیشترین ارزش افزوده را در زندگی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet