خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/01/03 04:39:39
سرویس فرهنگی
چنارانی:

مهمترین دستاورد راهیان نور امید و آورده‌های عرفانی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مهمترین سفر راهیان نور آورده‌های عرفانی و امید برای حل مشکلات کشور است.
مهمترین دستاورد راهیان نور امید و آورده‌های عرفانی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مهمترین سفر راهیان نور آورده‌های عرفانی و امید برای حل مشکلات کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102534379976.jpg مهمترین,دستاورد,راهیان,نور,امید,و,آورده‌های,عرفانی,است Icana

هاجر چنارانى در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در اردوی کاروان نور قوه مقننه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه راهیان نور یک گنجینه مقدس و یک سنت حسنه است گفت: آنچه که بسیار مهم است این است که تمام کسانی که عملیات‌های به این سختی را هدایت و مدیریت کردند، قطعا انسان‌های بسیار خاصی بودند و در آن شرایط بسیار خاص با آن تاکتیک‌های نظامی که داشتند، توانستند 8 سال جنگ نابرابر را به سرانجام خوبی برسانند. قطعا اگر مدیریت، کارایی‌ها و هوش سرشار افرادی از جمله چمران‌ها، همت‌ها و باکری‌ها نبود و با وجود اینکه شان اجتماعی بسیار بالایی داشتند، اما در این نقطه زمین خود را با خاک برابر کرده بودند و همه جوره به هم خدمتی و هم سنگری‌های خود خدمت‌رسانی خالصانه داشتند.

امروز به نوعی درگیر جنگ اقتصادی هستیم که راه کارهای شهدا می‌تواند کشور ایران را از بن‌بست‌ها نجات دهد

امروز زنده نگه داشتن راه شهدا کمتر از شهادت نیست

نماینده مردم نیشابور، فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: این افراد اسطوره‌های جهاد و مبارزه هستند. بر اساس بیانات مقام معظم رهبری که می‌فرمایند امروز زنده نگه داشتن راه شهدا کمتر از شهادت نیست، شاید امروز راه شهادت به طریقی بسته باشد اما یاد بزرگ مردان قطعا می‌تواند استمرار و تداوم راه شهادت گونه این مردان باشد.

وی با تاکید بر اینکه اردوهای راهیان نور می‌تواند یکی از اقدامات مثبت ایران در جهت مقابله با جنگ نرم باشد، اظهار کرد: 8 سال دفاع مقدس یک جنگ سخت بود اما امروز به نوعی درگیر جنگ اقتصادی هستیم که راه کارهای شهدا می‌تواند کشور ایران را از بن‌بست‌ها نجات دهد و قطعا مردم نیز با حضور در این مناطق جنگی می‌توانند ببینند که آنها چه سختی‌هایی کشیدند و چگونه به راه‌کارهایی که آنها برای برون رفت از مشکلات آن روز داشتند، به دنبال راه‌کارهایی باشیم که بتوانیم این شرایط سخت اقتصادی را پشت سر بگذاریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه که  در این نقطه زمین و در مناطق جنگی جنوب می‌توانیم به آن برسیم، این است که مسئولان آن زمان دیگر خودشان نبودند تصریح کرد: زمانی که نگاه کنیم می‌بینیم که امثال چمران‌ها، همت‌ها، برونسی‌ها و خیلی از شهدا، خانواده‌شان را رها کرده بودند و اینجا بودن به نوعی تمام هم و غم، دین و وطنشان بود و امروز باید این را ره توشه کار خود قرار دهیم. باید این سوال را پرسید که امروز مسئولان تا چقدر می‌توانند از خود و خانواده بگذرند؟ آیا امروز خط مقدم مسئولان، خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم و اسلام است؟ یا خط مقدم آنها منافع شخصی  و خانوادگی است؟

باید به دنبال مسئولینی باشیم که واقعا انقلابی باشند

وی ادامه داد: باید بیشتر به دنبال مسئولینی باشیم که به دنبال ادامه انقلاب باشند و اینجا که می‌آییم به دنبال این باشیم که چه راهکارهایی را باید یاد بگیریم. باید به دنبال مسئولینی باشیم که واقعا انقلابی و از بطن مردم درد کشیده باشند و به دنبال راهکارها بروند و در عین اینکه تعهد بسیار بالایی دارند، تخصص هم داشته باشند تا برای برون‌رفت از مشکلات این راهکارها را ارائه کنند.

شهدا در جامعه تاثیرگذاری دارند

چنارانی افزود: حضور مردم در مناطق دفاع مقدس می‌تواند یاد شهدا و فرماندهان عالی رتبه و انسان‌هایی که از عرش به فرش آمدند تا راهکارهایی برای هدایت ایرانیان داشته باشند زنده کند؛ اردوهای دسته جمعی جدا از آورده‌های اخلاقی می‌تواند آورده‌های عرفانی داشته باشد و همه بعد از برگشت از این مناطق می‌توانیم تاثیر یاد و راه شهدا را در منش و سلوک و رفتار تک‌تک افرادی که وارد این مناطق می‌شوند، ببینیم چراکه شهدا زنده هستند و برای همه در جامعه تاثیرگذاری دارند.

مسئولان باید از راه و روش فرماندهان جنگ تاسی بگیرند

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس در پاسخ به این سوال که راهیان نور چه تاثیری در سبک زندگی افراد دارد، تصریح کرد: بستگی به شرایط خاص افراد دارد. اگر بتوانیم مردمی بودن فرماندهان جنگ را تاسی کنیم و مسئولان از این ویژگی تاسی کنند و از راه، روش، گفتار و کردار فرماندهان جنگ که از همه چی در طی 8 سال جنگ نابرابر گذشتند و توانستند این آب و خاک را از دشمن بگیرند و با 57 کشور دنیا جنگیدند درس بگیرند.

آنچه که برای آینده کشور نیاز داریم امید است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: آنچه که برای آینده کشور نیاز داریم امید است یعنی باید با وجود اینکه شهدایی مثل علم‌الهدی دیدند که در دشت هویزه به ازای هر کدام از شهدا چندین تانک از روی بدن اینها رد شد اما هیچ وقت نا امید نشدند و فکر می‌کنم که این باید به عنوان آورده سفر باشد و هر چقدر هم که دشمن قدرتمند باشد و تلاش کند و پشتشان محکم باشد اما توکل و توسل به اهل بیت داریم و توکل ما می‌تواند امیدی برای استمرار کشور باشد و هیچ وقت از هیچ دشمنی ناامید نشویم و این می‌تواند بهترین دستاورد راهیان نور باشد که زمانی که برمی‌گردیم با یک تلاش خستگی ناپذیر، برای حل مشکلاتی که در مسیر راهمان است، تلاش کنیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet