هدر موبایل
1388/07/12 11:52:00
سرویس کمیسیون ها
رییس کمیسیون انرژی خبر داد:

طرح متوازن سازی بهره‌برداری از منابع گازی تقدیم مجلس می‌شود

**رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح یک فوریتی توسط نمایندگان ملت خبر داد که بهره برداری از منابع گازی کشور را متوازن خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حمیدرضا کاتوزیان" در حاشیه جلسه امروز مجلس در جمع خبرنگاران گفت که طرحی یک فوریتی به منظور متوازن سازی بهره‌برداری از منابع گازی کشور در حال تهیه است.

وی افزود: بر اساس این طرح از شورای اقتصاد خواسته شده بررسی جامعی درباره منابع گازی کشور انجام دهد و میزان مصرف صنعتی و خانگی و صادرات و همچنین میزان تزریق گاز به چاه‌های نفت را معین کند.

رئیس کمیسیون انرژی خاطر نشان کرد: بر اساس این طرح همچنین شورای اقتصاد موظف می‌شود ظرف 4 ماه موضوع متوازن سازی منابع گازی را بررسی کرده و موارد خواسته شده را مشخص کند.

کاتوزیان افزود: این طرح که در راستای اصلاح الگوی مصرف تهیه شده قرار است امروز تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود، تراز جامعی از وضعیت گازی کشور برای 25 سال آینده به دست می‌دهد و بسیاری از مشکلات را حل می‌کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس در خصوص اظهارات هوگو چاوز درباره قیمت بنزین ونزوئلا اظهار داشت: حرف‌های چاوز در باره قیمت بنزین مربوط به خود اوست و کسی نمی‌تواند قبل از نهایی شدن قراردادهای بین‌المللی در باره آن سخن بگوید و قراردادهای بین‌المللی نیز باید به تصویب مجلس برسد.

کاتوزیان تصریح کرد: طرح موضوع گرانتر بودن قیمت بنزین ونزوئلا نسبت به قیمت جهانی به خاطر اظهارات چاوز است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet