هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ساعدی با اشاره به خطر بروز سیل در دشت آزادگان و هویزه؛

دولت برای جلوگیری از فاجعه سیلاب در خوزستان ورود کند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: آب رودخانه های کرخه و کارون شهرهای دشت آزاداگان و هویز را در معرض جدی سیل قرار داده است و تاکنون مسئولان استانی کار مناسبی در جهت جلوگیری از این فاجعه انجام نداده اند،که دولت باید مستقیما به این مسئله مهم ورود کند.
دوشنبه 5 فروردین 1398 ساعت 16:29
دولت برای جلوگیری از فاجعه سیلاب در خوزستان ورود کند عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: آب رودخانه های کرخه و کارون شهرهای دشت آزاداگان و هویز را در معرض جدی سیل قرار داده است و تاکنون مسئولان استانی کار مناسبی در جهت جلوگیری از این فاجعه انجام نداده اند،که دولت باید مستقیما به این مسئله مهم ورود کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108774457887.jpg دولت,برای,جلوگیری,از,فاجعه,سیلاب,در,خوزستان,ورود,کند Icana

قاسم ساعدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به هشدارهای جدی سازمان هواشناسی کشور نسبت به موج بارش های شدید در خوزستان و امکان بوجود آمدن سیلاب های فاجعه آمیز در این استان اشاره کرد و گفت: با توجه به بارش های اخیری که سبب شده است،آب در رودخانه های کارون و کرخه به حجم حداکثری آب در پشت این سدها گردیده است.

دولت باید مستقیما برای جلوگیری از فاجعه سیلاب در خوزستان ورود کند

وی افزود: مسئله آوردگاه آب در رودخانه های مذکور که احتمال خطر طغیان آب را بالا می برند،نیاز جدی دولتمردان به وِیژه شخص رئیس جمهور و برخی از وزرا و معاونین رئیس جمهور اعم از وزرای نیرو،جهاد کشاورزی،رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین ریاست ستاد مدیریت بحران را می طلبد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: دولتمردان باید به صورت جدی برای جلوگیری از سیلابی که در راه خوزستان است، ورود کنند و از فاجعه ای دیگر در خوزستان جلوگیری شود تا خسارت های ناشی از سیلاب استان های شمالی کشور به ویژه  گلستان که بر دوش مردم افتاده است در این استان تکرار نشود.

شهرهای دشت آزادگان و هویزه در معرض جدی سیل قرار دارند

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در ادامه اضافه کرد: آب رودخانه های کرخه و کارون شهرهای دشت آزاداگان و هویز را در معرض جدی سیل قرار داده است و علی رغم اینکه ستاد بحران خوزستان و بخش های دیگر دولت در این استان مصوباتی را در جهت بسیج و ساماندهی امکانات برای جلوگیری از موج جدید سیلاب داشته اند اما متاسفانه هیچ گونه کار قابل ملموسی در این راستا  تاکنون صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: دولت باید مستقیما برای جلوگیری از فاجعه سیلاب در خوزستان ورود کند و روزهای شاد مردم را به کام آنها تلخ نکنند و به نظر من اینگونه هشدارها را باید جدی گرفت تا از یک فاجعه بزرگ جلوگیری شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000