هدر موبایل
1398/01/05 23:27:16
سرویس اجتماعی
گودرزی مطرح کرد:

سیلاب در بروجرد به کشاورزان "دشت سیلاخور" خسارت وارد کرده است

عضو کمیسیون اجنماعی مجلس گفت: شدت بارندگی در شهرستان بروجرد بیشتردر یک دشت تحت نام سیلاخور از جمله در روستاهای رحیم آباد،شیروان،گنجینه،قره سوو بصری اتفاق افتاده است و خسارت هایی هم به کشاورزان این منطقه وارد شده است.لازم است وزیر جهادکشاورزی در جهت جبران خسارت به این کشاورزان تدابیر لازم را بیندیشد.
سیلاب در بروجرد به کشاورزان "دشت سیلاخور" خسارت وارد کرده است عضو کمیسیون اجنماعی مجلس گفت: شدت بارندگی در شهرستان بروجرد بیشتردر یک دشت تحت نام سیلاخور از جمله در روستاهای رحیم آباد،شیروان،گنجینه،قره سوو بصری اتفاق افتاده است و خسارت هایی هم به کشاورزان این منطقه وارد شده است.لازم است وزیر جهادکشاورزی در جهت جبران خسارت به این کشاورزان تدابیر لازم را بیندیشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106590484811.jpg سیلاب,در,بروجرد,به,کشاورزان,"دشت,سیلاخور",خسارت,وارد,کرده,است Icana

عباس گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به سیلاب امروز درشهرستان بروجرد اشاره کرد و گفت: شدت بارندگی در شهرستان بروجرد بیشتردر یک دشت تحت نام سیلاخور از جمله در روستاهای رحیم آباد،شیروان،گنجینه،قره سوو بصری اتفاق افتاده است و خسارت هایی هم به کشاورزان این منطقه وارد شده است.لازم است وزیر جهادکشاورزی در جهت جبران خسارت به این کشاورزان تدابیر لازم را بیندیشد.

درحال حاضر بارندگی  ها در شهرستان بروجرد به گونه ای نیست که حادثه خیز باشد

وی افزود: حجم آب در این روستا ها به نحوی بود که اگر به درستی توسط اهالی روستا ها و همچنین دستگاه های مسئول به ویژه مدیریت میدانی فرماندار و بخشدران بروجرد مدیریت نمی شد، قطعا خسارت های زیادی را به اهالی روستا متحمل می کرد،اما فرماندار شهرستان بروجرد تدابیر لازم را  در جهت تهیه ی امکانات و دستگاه های مورد نظر برای حل مشکلات راه ها و هدایت آب به کار گرفتند و از همه مهم تر شخص فرمانداردر این منطقه حضور پیدا کردند و کنترل و نظارت امداد رسان ها را بر عهده داشتند. در ضمن پادگان مهندسی ارتش و نیروهای بسیجی هم به کمک امداد رسان ها آمدند.

نماینده مردم بروجرد تاکید کرد: درحال حاضر بارندگی  ها در شهرستان بروجرد به گونه ای نیست که حادثه خیز باشد،ناگفته نماند که شب گذشته شدت بارندگی به گونه ای بود که مسیر تردد برخی از روستا ها بسته شده بود که با همت راهداری بازگشایی شده اند.

با مدیریت درست سیلاب ها شاهد خسران جانی و مالی برای مردم نباشیم

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: با توجه به پیش بینی هایی که نسبت به وقوع سیل در استان لرستان اطلاع رسانی شده بود و همین اتفاق هم افتاده داده است و بارش های شدید منجر به ایجاد سیل در برخی از شهرهای لرستان به ویژه پلدختر شده است.

گودرزی گفت: بارندگی ها در شهرستان بروجرد به گونه ای بود که با تشکیل جلسه ستاد بحران و همچنین مدیریت فرماندارشهرستان بروجرد قضیه به درستی کنترل شد،خوشبختانه در شهرستان بروجرد مسئولان پای کار هستند و امیدوار هستیم با یک مدیریت خوب این سیلاب ها شاهد خسران جانی و مالی برای مردم نباشیم.

رودخانه دشت سیلاخور نیاز به لایروبی دارد

وی تصریح کرد: متاسفانه با وجود حادثه خیزبودن جاده های روستایی شهرستان بروجرد امکانات و ماشین آلات راهداری این شهرستان  بسیار ناچیز است که کمک دستگاه های مسئول را می طلبد.

نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: در دشت سیلاخور رودخانه وجود دارد که به دلیل عدم لایه روبی هر ساله شاهد خسارت چشم گیر به کشاورزان این منطقه هستیم حرکت عاقلانه این است که یکبار برای همیشه وزارت جهاد کشاورزی با تخصیص اعتبار لازم با لایروبی رودخانه مذکور از خسارت هرساله به کشاورزان جلوگیری نماید و اگر با وجود پیگیری های متعدد این اقدام را انجام داده بودند امروزه شاهد چنین وضعیتی نبودیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet