هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ساعدی از ماموریت مرکز پژوهشهای مجلس گفت؛

ارائه راهکارهایی برای دور زدن تحریم ها

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی در طی ماه های گذشته مرکز پژوهش های مجلس را مامور کرده است تا سناریوهایی را با دید کارشناسانه و همچنین تحلیل مسائل حال و آینده منطقه طراحی کند.
سه‌شنبه 6 فروردین 1398 ساعت 21:05
ارائه راهکارهایی برای دور زدن تحریم ها عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی در طی ماه های گذشته مرکز پژوهش های مجلس را مامور کرده است تا سناریوهایی را با دید کارشناسانه و همچنین تحلیل مسائل حال و آینده منطقه طراحی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106529714605.jpg ارائه,راهکارهایی,برای,دور,زدن,تحریم,ها Icana

قاسم ساعدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به راهکارهای دولت و مجلس در زمینه دور زدن تحریم ها اشاره کرد و گفت: مسئله دور زدن تحریم ها به گونه ای است که جدیت دولت و مجلس را در این زمینه می طلبد.

برای دور زدن تحریم ها نیاز به تشکیل کمیسیون هایی در دولت و مجلس هستیم

وی افزود:  باید در زمینه دور زدن تحریم ها کمیسیون ها و کمیته های مرتبط با مسائل اقتصادی،صنعت و معدن و همچنین مسائلی که به راحت کردن زندگی مردم مربوط می شود از سوی دولت و مجلس تشکیل شود.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در پرسش به سوالی مبنی بر اینکه مجلس شورای اسلامی تاکنون در زمینه دور زدن تحریم چه کارهایی انجام داده است،اشاره کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی در طی ماه های گذشته مرکز پژوهش های مجلس را مامور کرده است تا سناریوهایی را با دید کارشناسانه و همچنین تحلیل مسائل حال و آینده منطقه طراحی کند.

کارشناسان خبره برای دور زدن تحریم ها وارد عمل شدند

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی در ادامه همین مبحث افزود: کمیسیون انرژی مجلس برای دور زدن تحریم ها در جهت فروش نفت، گاز و محصولات پتروشیمی ها برنامه هایی را تعریف کرده است و در این مسئله مهم به کمک دولت شتافتند.

ساعدی به استفاده از ظرفیت های نخبگان علمی و دانشگاهی در عرصه نفت و گاز برای دور زدن تحریم ها اشاره و تاکید کرد: کارشناسان خبره درعرصه علم و دانشگاه و همچنین نخبگانی که در زمینه نفت و گاز حرفی برای بیان کردن داشتند؛مطالعات خود را انجام دادند و راهکارهایی را به عنوان راهکارهای ضرب العجلی به دولت ارائه کردند.

مسئله دور زدن تحریم ها را باید دولت و مجلس شورای اسلامی با جدیت پیگیری کنند

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه به کارهایی که دولت در زمینه دور زدن تحریم تا الان انجام داده است، اشاره کرد و گفت: دولت برنامه هایی را به کمیسیون ها ی مربوطه مجلس ارائه دادند و خواستار هم اندیشی و همسویی نمایندگان مجلس شورای اسلامی شدند و این از برنامه های مهم دولت است.

وی افزود: مسئله دور زدن تحریم ها را باید دولت و مجلس شورای اسلامی با جدیت از طریق بخش های خصوصی و دولتی و همچنین استفاده از نظر نخبگان دانشگاهی و کارشناسان صاحب فن دنبال کنند و البته برای حل این موضوع نیاز به یک عزم راسخ و برنامه مدون تری داریم تا بتوانیم بر مسئله تحریم ها فائق آییم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000