هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
چنارانی هشدار داد:

خطر وقوع سیل در کمین دانشگاه های نیشابور

سرویس اجتماعی
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: متاسفانه خطر وقوع سیل دانشگاه های نیشابور را که در مسیل رودخانه فاروب رومان ساخته شده اند را تهدید می کند.
سه‌شنبه 6 فروردین 1398 ساعت 18:34
خطر وقوع سیل در کمین دانشگاه های نیشابور نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: متاسفانه خطر وقوع سیل دانشگاه های نیشابور را که در مسیل رودخانه فاروب رومان ساخته شده اند را تهدید می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901105453804302.jpg خطر,وقوع,سیل,در,کمین,دانشگاه,های,نیشابور Icana
هاجر چنارانى در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اعلام شرایط بحرانی طی 72 ساعت در خراسان رضوی از سوی ستاد بحران، گفت: چندین جلسه ویژه در ستاد بحران استان و شهرستان تشکیل شده است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس اسلامی با قدردانی از مسئولان ستاد بحران کشوری که شبانه روز در حال تلاش هستند، افزود: سیل به وقوع پیوسته در اکثر نقاط ایران طی 40 تا 50 سال اخیر بی سابقه بوده و چنین حجم بارش و سیلابی را تاکنون نداشتیم.

وی با تاکید بر ضرورت توجه جدی مردم به توصیه های ستاد بحران ادامه داد: نیشابور 20 رودخانه دائمی دارد که موجب شده از شرایط حادتری نسبت به سایر شهرستان های استان برخوردار باشد و در سفر وزیر نیرو به نیشابور  به این موضوع پرداخته شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: در حال حاضر به صورت شبانه روزی مدیریت بحران مستقر و در حال پیگیری شرایط هستند در این رابطه تمامی آبریز کوهستان بینالود به سمت رودخانه فاروب رومان در جریان است که در نیشابور قرار دارد.

چنارانی یادآور شد: این رودخانه در گذشته وضعیتی مانند دروازه قران شیراز داشته و در واقع محور اصلی آبریز کوهستان بینالود بوده که از رودخانه فاروب رومان می گذرد اما در گذشته و با اهمال کاری و اشتباه مسئولان و مدیران گذشته متاسفانه پردیس دانشگاهی در مسیل رودخانه که شامل دانشگاه نیشابور، دانشکده علوم پزشکی و پیام نور است ساخته  شده که خطر وقوع سیل آنها را تهدید می کند و باید برای آن چاره اندیشی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم افزود: مشکلی که در آق قلا داشتیم و سپاه برای تسریع در روند خروج سیلاب از شهر نسبت به تخریب بخشی از خط راه آهن اقدام کرد در حال حاضر نیز نظیر همین مشکل را داریم و راه آهن در مسیر فاروب رومان مسدود شده است؛ در گذشته بارندگی کمتر از 10 تا 12 میلی متری در منطقه رحمت آباد نیشابور خسارت جبران ناپذیری را بر جای گذاشت.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس دهم، ادامه داد: اما میزان بارندگی ها تا دیروز 9 میلی متر بوده در واقع با بارش برف در ماه های اخیر کوهستان بینالود پوشیده از برف شد که در حال حاضر با آب شدن برف ها به میزان آب های جاری شده افزوده شده و فاجعه ای در حال رخداد است هر چند مسئولان ذیربط تلاش خود را می کنند اما این هشداری جدی است که مردم پایین دست رودخانه فاروب رومان باید به نکات ایمنی توجه جدی داشته است.

وی افزود: مسئولان شهرستان تمامی تلاش و اهتمام خود را برای بازگشایی محورها و مسیل ها انجام می دهند البته این مهم باید طی 40 سال پیش در دستور کار قرار می گرفت اما توجه نشد و نیاز به هزینه هنگفتی دارد که طی چندین نامه از وزارت نیرو درخواست کردیم محور مطالعاتی مورد نیاز انجام شود و  بازگشایی آن در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته از شرکت مشاور درخواست کردیم کارهای مطالعاتی را انجام دهد اما متاسفانه پیش از تحقق این اقدام بارندگی ها رخ داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: شب گذشته جلسه مسئولان ستاد بحران شهرستان نیشابور در فرمانداری ها تا ساعت 2 به طول انجامید و زحمت زیادی کشیدند در این رابطه از تلاش های مسئولان سپاسگزاری می کنم./

پایان پیام
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000