هدر موبایل
1398/01/11 00:19:21
سرویس سیاسی
ارزیابی ابطحی از تحولات جدید خاورمیانه؛

هم پیمانان کاخ سفید دور خود دیوار خواهند کشید، محور مقاومت رشد می‌کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تحولات جدید در خاورمیانه مانند شکست طرح معامله قرن نشان داد وضعیت همپیمانان کاخ سفید در منطقه نزول یافته و در آینده شاهد شکست های بیشتری خواهیم بود.
هم پیمانان کاخ سفید دور خود دیوار خواهند کشید، محور مقاومت رشد می‌کند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تحولات جدید در خاورمیانه مانند شکست طرح معامله قرن نشان داد وضعیت همپیمانان کاخ سفید در منطقه نزول یافته و در آینده شاهد شکست های بیشتری خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg هم,پیمانان,کاخ,سفید,دور,خود,دیوار,خواهند,کشید،,محور,مقاومت,رشد,می‌کند Icana

سیدمحمدجواد ابطحی  در گفت‌ و گو. با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت خاورمیانه و تحولات جدید در این منطقه، گفت: سردمداران نظام سلطه امروزه نگران تحولات رخ داده در خاورمیانه هستند از این رو مشاهده می شود که به راحتی همپیمانان منطقه خودشان را به سخره می گیرند تا بتوانند منافع بیشتری را طلب کنند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح معامله قرن یکی از موضوعاتی است که ایالات متحده و همپیمانان منطقه اش درصدد تحقق آن هستند، اظهار کرد: این مهم در حالیست که مخالفت کشورهای منطقه موجب شد این طرح با شکست مواجه شود و حتی افکار عمومی دنیا نیز نسبت به نقض حقوق بشری آمریکایی ها حساس تر از گذشته شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته اسرائیلی ها شعار از نیل تا فرات را سر می دادند اما بر اساس تحولات رخ داده در خاورمیانه این رژیم غاصب دور خودش دیوار می کشد که بیانگر کم رنگ شدن شعارش است، ادامه داد: بنابراین می توان دریافت کرد وضعیت همپیمانان آمریکا در منطقه مناسب نیست و مواضع آنها با مقابله محور مقاومت رو به نابودی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه فراهم کردن زمینه اتحاد بین کشورهای منطقه یکی از موضوعات مهم برای ایجاد تحولات جدید در خاورمیانه است، تصریح کرد: به عنوان مثال در سفر رییس جمهور کشورمان به عراق مشاهده شد که اتحاد بین تهران و بغداد رو به پررنگ شدن است و این در حالیست که فشارهای کاخ سفید بر مسئولان عراقی رنگ باخته است.

ابطحی با اشاره به اینکه مسئله ایجاد صلح در افغانستان نیز از دیگر موضوعات مهمی است که سبب تغییر و تحول در منطقه خواهد شد، افزود: بنابراین کشورهای منطقه می توانند در صورت اعلام رسمی دولت افغانستان به این کشور کمک هایی را در حوزه های مختلف انجام دهند تا شاهد ایجاد ثبات و صلح در کابل باشیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید فراموش کرد که بر اساس مولفه های ذکر شده در بیانیه گام دوم انقلاب ایران در دهه پنجم شاهد رخدادهای مهمی خواهد بود، خاطرنشان کرد: بنابراین امیدواریم شاهد منطقه های عاری از جنگ و درگیری باشیم و بتوان با فراهم کردن زمینه خروج کشورهای مداخله گر، آرامش و آسایش در غرب آسیا را مشاهده کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet