خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/01/11 16:14:08
سرویس سیاسی
کوهکن پاسخ داد:

آیا تاخیر مجمع تشخیص در اعلام نظرنهایی درباره پالرمو و CFT غیرقانونی است؟

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس درباره آیین نامه داخلی مجمع در حوزه زمان اعلام نظرنهایی درباره یک لایحه توضیح داد.
آیا تاخیر مجمع تشخیص در اعلام نظرنهایی درباره پالرمو و CFT غیرقانونی است؟ عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس درباره آیین نامه داخلی مجمع در حوزه زمان اعلام نظرنهایی درباره یک لایحه توضیح داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109080458987.jpg آیا,تاخیر,مجمع,تشخیص,در,اعلام,نظرنهایی,درباره,پالرمو,و,CFT,غیرقانونی,است؟ Icana

محسن کوهکن ریزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره موضوع اختیار مجمع تشخیص مصلحت درباره مدت زمان بررسی لوایح پارلمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت گفت : در خصوص بازه زمانی مجازی که یک نهاد و یا بخش می تواند در خصوص یک لایحه یا طرح اظهار نظر کند به آیین نامه آن بخش بر می گردد.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص افزود: در آیین نامه مجلس شورای اسلامی مواردی است که بازه زمانی مجاز برای بررسی یک موضوع را مشخص می کند  و مجلس بر اساس این بازه زمانی رفتار می کند.

وی ادامه داد : به طور مثال زمانی که شما قید سه فوریت درباره موضوعی را مطرح می کنی باید ظرف 24 ساعت تکلیف آن موضوع را روشن کنید یا دو فوریت باید 24 ساعته تکثیر و مطرح شود.

محسن کوهکن ریزی

 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در خصوص این که آیا تاخیر مجمع تشخیص در اعلام نظرنهایی درباره پالرمو و CFT غیرقانونی است، تصریح کرد : ضوابط ساری و جاری مجمع در این خصوص را نمی دانم اما فکر می کنم اگر آیین نامه این اجازه را نمی داد به طور حتم موافقین لوایح به همین موضوع محدودیت زمانی ایرادهایی می گرفتند و ایراد شکلی این مساله را مطرح می کردند .

وی خاطر نشان کرد: هیچ یک از طرفین این موضوع را مطرح نکردند این گونه برداشت می کنیم که آیین نامه داخلی چنین اجازه ای را می دهد و با توجه به این که هیچ یک از طرفین این موضوع نقدی در در این بحث در حال حاضر مطرح نکرده اند بنابراین مشخص است که آیین نامه مجمع محدودیت زمانی در خصوص این مساله ندارد و اقدام خلاف قانون و یا خلاف آیین نامه ای رخ نداده است.

وی درباره تمدید فرصت چهار ماهه از سوی FATF  برای تصویب لوایح چهارگانه در ایران گفت: دادن فرصت از سوی FATF برای تصویب پالرمو یا  CFT تغییری در ماهیت این لوایح ایجاد نمی کند و انتقاد ما به ماهیت این لوایح است .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet