هدر موبایل
1398/01/14 10:33:48
سرویس اجتماعی
خضری:

نمره دولت در حوزه آسیب های اجتماعی زیر 10 است/وجود 17 میلیون حاشیه نشین در کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نبود مدیریت یکپارچه در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: نمره عملکرد دولت در حوزه آسیب ها زیر ۱۰ است.
نمره دولت در حوزه آسیب های اجتماعی زیر 10 است/وجود 17 میلیون حاشیه نشین در کشور عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نبود مدیریت یکپارچه در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: نمره عملکرد دولت در حوزه آسیب ها زیر 10 است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104503028049.jpg نمره,دولت,در,حوزه,آسیب,های,اجتماعی,زیر,10,است/وجود,17,میلیون,حاشیه,نشین,در,کشور Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از افزایش آسیب های اجتماعی در کشور انتقاد کرد و گفت: آمارهای ارائه شده از سوی دولت مبنی بر کاهش آسیب های اجتماعی به هیچ وجه مورد تایید نیست و شاهد گسترش و افزایش آسیب های اجتماعی هستیم.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری افزایش تعداد کارتن خواب ها و معتادان متجاهر افزود: ۱۰ هزار  معتاد متجاهر در تهران وجود دارد که 10 درصد از آنها را بانوان تشکیل می دهد.

وی با انتقاد از کاهش سن مصرف اعتیاد، گفت: متاسفانه رتبه اول مصرف مواد مخدر در دنیا را دارا هستیم و تنها 20 درصد آمار واقعی اعتیاد ارائه می شود و آمارهای واقعی ارائه نمی شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم ادامه داد:  تعداد زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و بی سرپرست در حال افزایش بوده از سویی با افزایش تعداد کودکان کار و خیابانی مواجه هستیم.

 خضری با بیان این که ۵۰ درصد کودکان کار از اتباع خارجی هستند،  یادآور شد:  اغلب کودکان کار وارداتی بوده و توسط مافیا از کشورهای همسایه مانند هندوستان و پاکستان وارد کشور می شوند به گونه ای که کودکان کار اتباع بیگانه حتی در کوره ده ها نیز در حال فعالیت هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه اعتبارات پیش بینی شده برای مقابله با آسیب های اجتماعی بسیار اندک است، تصریح کرد: هر چند اعتبارات در برخی حوزه ها مانند توانبخشی 40 درصد و حمایتی نزدیک به 60 درصد افزایش یافته اما با توجه به سیر صعودی آسیب های اجتماعی این اعتبارات به هیچ وجه جوابگو نیست.

وی با انتقاد از نبود مدیریت یکپارچه در حوزه  آسیب های اجتماعی گفت: وجود دستگاه‌های متعدد باعث شده تلاش ها در جهت مقابله با آسیب های اجتماعی موفقیت آمیز نباشد و توفیق چندانی در این رابطه به نیاوریم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری سیر صعودی معضل طلاق ادامه داد: آمار دقیقی از میزان طلاق ها در کشور وجود ندارد به گونه ای که به دلیل اینکه عمده ازدواج ها در استان‌های مرزی به صورت سنتی انجام می شود  بنابراین طلاق ها نیز ثبت نمی شود بنابراین آمار  دقیقی  از میزان طلاق ها در دست نیست.

خضری با یادآوری این که از هر 5 ازدواج ۳ مورد به طلاق ختم می شود، افزود: دولت آمار بیکاری را  ۱۲ تا  ۱۳ درصد اعلام می کند در حالی که  ۴۲ درصد فارغ تحصیلان دانشگاهی بیکار هستند و تعداد بیکاران باسواد 3 برابر بیکاران بیسواد است و آمار بیکاری  در برخی استان ها به بیش از ۴۲ درصد رسیده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم از وجود 17 میلیون حاشیه نشین در کشور خبر داد و گفت: استان خراسان با یک میلیون نفر حاشیه نشین بالاترین رتبه حاشیه نشینی را به خود اختصاص داده؛ متاسفانه ما بیشتر به دنبال درمان آسیب ها هستیم تا درمان و امر پیشگیری مورد غفلت قرار گرفته است.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمره دولت در مقابله با آسیب های اجتماعی زیر 10 است، گفت: انتظار می رود دولت برای کاهش و مدیریت آسیب های اجتماعی در سال 98 به دنبال اتخاذ تدابیر ویژه و تدوین برنامه های راهبردی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet