هدر موبایل
1398/01/14 15:45:05
سرویس فرهنگی
در پیامی؛

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس درگذشت جمشید مشایخی را تسلیت گفت

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در پی درگذشت جمشید مشایخی پیام تسلیتی صادر و از تلاش وی بر پاسداری از فرهنگ و هنر اصیل ایران یاد کرد.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس درگذشت جمشید مشایخی را تسلیت گفت رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در پی درگذشت جمشید مشایخی پیام تسلیتی صادر و از تلاش وی بر پاسداری از فرهنگ و هنر اصیل ایران یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201812107613571577.jpg رییس,کمیسیون,فرهنگی,مجلس,درگذشت,جمشید,مشایخی,را,تسلیت,گفت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد مازنی رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در پیامی درگذشت جمشید مشایخی را تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است:

"خبر درگذشت استاد جمشید مشایخی هنرمند فرهیخته و یکی از چهره‌های پر افتخار فرهنگ و هنر ایران زمین موجب تاثر فراوان گردید.

بی‌شک هر ایرانی با شنیدن نام جمشید مشایخی آن چه که در ذهنش مجسم می‌شود، هنر فاخر و ارزشمند ایرانی است. انسانی وارسته و دغدغه‌مند که  همواره تلاشش بر پاسداری از فرهنگ و هنر اصیل  این سرزمین بود و با ویژگی‌های اخلاقی کم‌نظیرش مانند تواضع، فروتنی، زلالی و صفای درون و صداقت در گفتار به الگویی ارزشمند و همیشگی برای اهل هنر تبدیل شد.

آن مرحوم با نقش‌آفرینی‌های درخشان  خود یکی از مفاخر فرهنگی و هنری این سرزمین است که همواره نام و یاد او در حافظه تاریخی مردم قدرشناس و فرهنگ‌دوست این مرز و بوم جاودان خواهد ماند.

اینجانب درگذشت این هنرمند فرهیخته را به خانواده آن مرحوم و همه علاقه‌مندان به ایشان تسلیت می‌گویم و در شب مبارک مبعث پیامبر اکرم(ص) از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و غفران الهی و همنشینی با نبی مکرم اسلام را خواستارم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet