ایام محرم 1398
1398/01/17 14:55:58
سرویس اقتصادی
برنامه ویژه کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای رونق تولید؛

ملکی:رونق تولید در گرو احیا و بازسازی بنگاه‌های اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: رونق تولید در گرو احیا، بازسازی و به حداکثر رساندن ظرفیت تولید بنگاه‌های اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل است چراکه این واحدها از امکانات‌های بسیاری برخوردار هستند و ایجاد مجدد این زیرساخت‌ها به سرمایه‌ی جدیدی نیاز ندارد.
ملکی:رونق تولید در گرو احیا و بازسازی بنگاه‌های اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: رونق تولید در گرو احیا، بازسازی و به حداکثر رساندن ظرفیت تولید بنگاه‌های اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل است چراکه این واحدها از امکانات‌های بسیاری برخوردار هستند و ایجاد مجدد این زیرساخت‌ها به سرمایه‌ی جدیدی نیاز ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108056030218.jpg ملکی:رونق,تولید,در,گرو,احیا,و,بازسازی,بنگاه‌های,اقتصادی,تعطیل,و,نیمه,تعطیل Icana

ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از برنامه ویژه کمیسیون متبوعش برای تحقق شعار سال 98 یعنی "رونق تولید"، خبر داد و گفت: یکی از وظایف دستگاه‌های نظارتی و به ویژه کمیسیون صنایع و معادن تحقق شعار سال جاری است، این کمیسیون موظف است طرح‌های حمایت از تولید ملی را با جدیت پیگیری کرده و به سرانجام برساند.

شعار سال 1398 سال رونق تولید

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید –که در استان‌ها برگزار می‌شود- مشکلات موجود در مسیر توسعه و رونق تولید مانند تسهیلات بانکی گران قیمت، گمرک، واردات و.... بررسی شده و راهکارهای لازم برای رفع آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: رونق تولید در گرو احیا، بازسازی و به حداکثر رساندن ظرفیت تولید بنگاه‌های اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل، است چراکه این واحدها از امکانات و زیرساخت‌های بسیاری برخوردار هستند و برای ایجاد مجدد این زیرساخت‌ها سرمایه‌ای هزینه نمی‌شود.

رونق تولید در خودروسازی؛ کاهش قیمت خودرو

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه افزایش حجم تولیدات و پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان باعث کاهش قیمت خودرو در سال 98 می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته تولید روزانه خودروسازان به 4 هزار دستگاه رسید که در سال جاری این رقم به 5 هزار یا بیشتر نیز افزایش پیدا می‌کند، این امر مصداق بارز رونق تولید است.

رونق تولید؛ افزایش تولید ناخالص ملی و کاهش آمار بیکاری

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: رونق تولید با تامین تقاضا، وضعیت بازار را سامان می‌دهد از سوی دیگر با تحقق این مهم قیمت‌ها کنترل شده و تولید ناخالص ملی افزایش پیدا می‌کند. همچنین معضل بیکاری که کشور در شرایط کنونی با آن دست و پنجه می‌کند حل می شود.

ملکی با بیان اینکه احیای واحدهای نیمه تعطیل و راکد باید در اولویت رفع مشکلات قرار گیرند، تصریح کرد: در وضعیت نامناسب اقتصادی لازم است از تعطیلی خطوط تولیدی جلوگیری و به بهبود امور کمک شود.

تا تولید نباشد تورم ، بیکاری و وضعیت نامناسب اقتصادی اصلاح نخواهد شد به همین دلیل کمیسیون صنایع مجلس برنامه ویژه‌ای برای بررسی راهکارهای رونق تولید دارد

.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: تا تولید نباشد تورم، بیکاری و وضعیت نامناسب اقتصادی اصلاح نخواهد شد به همین دلیل کمیسیون صنایع مجلس برنامه ویژه‌ای برای بررسی راهکارهای رونق تولید دارد.

تولید کالای غیراستاندارد و بی کیفیت هدر دادن مواداولیه نیروی کار، انرژی و ماشین آلات است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تولید بدون کنترل کیفیت بی معنا است، اظهار کرد: اگرچه حمایت از تولید ملی از ضرورت‌ها است اما این حمایت منوط به کیفیت کالا است چراکه تولید کالای غیراستاندارد و بی کیفیت هدر دادن مواداولیه نیروی کار، انرژی و ماشین آلات است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet