خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/12 13:06:00
سرویس اقتصادی
رحمانی فضلی:

حسابرسی عملکرد و نظارت عامه در دستور کار دیوان محاسبات

**رییس کل دیوان محاسبات کشور اظهار داشت:‌ نظارت می‌تواند در سلامت انضباط مالی شفافیت ایجاد نماید و از فساد جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "‌عبدالرضا رحمانی فضلی" در همایش "حسابرسی عملکرد، پاسخگویی و ارتقای بهره‌وری" با بیان اینکه  هر سیستمی به عنوان سیستم کامل در برگیرنده‌ یک بعد نظارتی در حوزه مالی است گفت :‌ نظارت می‌تواند در سلامت انضباط مالی شفافیت ایجاد نماید  و از فساد جلوگیری کند و در بحث تصمیم‌گیری صحیح و درست و ایجاد اطمینان و اعتماد برای مردم به عنوان صاحبان اصلی بیت‌المال و تامین کننده‌ بخش بزرگی از هزینه‌های کشور از طریق پرداخت مالیات موثر و تاثیرگذار باشد.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه حسابرسی عملکرد و بحث کارآمدی و اثربخشی بحث بهره‌وری را ساماندهی می‌کند این اطمینان وجود دارد  که منابع کشور کجا و چگونه مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه  دیوان محاسبات در برنامه‌های خود در دوره‌ جدید هدف مشورت و پیشگیری، ‌هدایت و همراهی با دستگاه‌های اجرایی را مدنظر دارد گفت:‌ دو امر مهم را به عنوان امور جدید و نهادینه شدن بحث حسابرسی عملکرد و بحث نظارت عامه در دستور کار  دیوان قرار دارد.

رحمانی فضلی اظهار داشت:‌ دیوان محاسبات سعی نموده  تا گزارش تفریغ بودجه را پیش از لایحه بودجه سال آینده به مجلس ارائه نماید.
وی همچنین افزود:‌ ما قصد داشتیم که با این کار، این گزارش در کمیسیون‌ها منشایی برای تصمیم‌گیری درست قرار گیرد  ور به همین علت نیز امسال و سال‌های آینده نیز بنا داریم با نهادینه کردن این موضوع و ارائه‌ به موقع گزارش تفریغ بودجه، در بحث تحلیل و کیفی سازی بیشتر تلاش کنیم.

رییس کل دیوان محاسبات اظهار داشت:  دیوان محاسبات سال گذشته تلاش کرد گزارش نه دوازدهم را به مجلس ارائه دهد و امسال نیز مصمم شدیم که گزارش سه دوازدهم را به مجلس ارائه دهیم که اولین مرحله آن را تا کنون به مجلس ارائه کرده‌ایم.

رحمانی فضلی گفت: ‌گزارش سه داوزدهم می‌تواند برای دولت در شرایط کنونی راهنمای خوبی باشد و پیشگیری در مسائل تخلفات را به نوعی اعمال کند.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد :‌امیدوارم در این همایش‌ها که  با رد و بدل شدن افکار و مباحثی همراه است  این مسیر با قوت ادامه یابد تا دیوان محاسبات  نیز بتواند امر انضباط مالی را در کشور به وجود آورد و در توسعه‌ ملی کشور موثر باشد.

رییس کل دیوان محاسبات اظهار امیدواری کرد ‌که در حوزه‌های عدالت و پیشرفت که رهبر معظم انقلاب دهه‌ چهارم انقلاب را به این عنوان نام نهاده است، گام موثری برداشته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet