هدر موبایل
1388/07/12 12:16:00
سرویس صحن

باهنر: تخلف از قانون زیبنده دولت جمهوری اسلامی نیست

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تخلف از قانون یا عدم اجرای وظایف قانونی یک مورد هم باشد، زیبنده دولت جمهوری اسلامی نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدرضا خباز" در تذکری آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده 23 بند 11 در خصوص عدم اجرای مصوبات بودجه‌ سال 88 گفت: در بند 49 آمده که دولت موظف است هر شش ماه یکبار گزارش مکتوبی از وضعیت طرح‌های تملک دارایی‌ها و سرمایه‌های ملی مندرج در پیوست قانون بودجه سال 88 به تفکیک اعتبار و دستگاه اجرایی به کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارائه کند.

وی افزود: در بند 57 قانون بودجه نیز آمده است که به منظور تقویت شفافیت بودجه و امکان پذیر ساختن نظارت بر انطباق بودجه با سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی و سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، دولت باید تا آخر خرداد سال 88 گزارش انطباق را ارائه می‌کرد.

خباز ادامه داد: چندمین بار است در این رابطه تذکر می‌دهم و آقای لاریجانی نیز گفته بودند که نامه‌ای ارسال می‌کند چه بسا ممکن است نامه‌ای هم فرستاده باشند ولی خواهش ما از هیات رییسه این است که مسئله باید به طور جدی پی‌گیری شود. با نامه نوشتن مشکلی حل نمی‌شود.

وی تصریح کرد: اگر قرار است مواد قانونی اجرا نشود چرا قانونی به تصویب می‌رسد. سال گذشته نیز این قانون را تصویب کردیم بارها نیز تذکر دادیم دولت هم تاکنون هیچ گزارشی ارائه نکرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: از هیات رییسه می‌خواهم با استفاده از ابزارهای نظارتی اقدامات لازم را انجام دهد.

"محمدرضا باهنر" نیز که اداره جلسه امروز یکشنبه را برعهده داشت در پاسخ گفت: متاسفانه از این موارد داریم و تلاش می‌کنیم با رایزنی با دولت این مشکلات به حداقل برسد اما در هر صورت تخلف از قانون یا عدم اجرای وظایف قانونی یک مورد هم باشد زیبنده دولت جمهوری اسلامی نیست.

وی افزود: امیدوارم دولت در این زمینه دقت کند و افرادی را در آن قوه مامور کند تا با پی‌گیری‌ و نظارت، قوانین به موقع اجرا شود.

باهنر گفت: البته در زمان رسیدگی به بودجه و دیوان محاسبات قاعدتاً به این تخلفات اشاره خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet