هدر موبایل
1398/01/18 17:34:11
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس:

هفته آینده اعضای کمیسیون با حجت‌الاسلام رئیسی دیدار می‌کنند

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: هفته آینده اعضای کمیسیون با حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس دستگاه قضا دیدار می‌کنند.
هفته آینده اعضای کمیسیون با حجت‌الاسلام رئیسی دیدار می‌کنند سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: هفته آینده اعضای کمیسیون با حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس دستگاه قضا دیدار می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805106390545202.jpg هفته,آینده,اعضای,کمیسیون,با,حجت‌الاسلام,رئیسی,دیدار,می‌کنند Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز(یکشنبه، 18 فروردین ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: براساس اظهارات امروز آقای ملکشاهی، رئیس کمیسیون مقرر شد برای سال آتی در راستای شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام رونق تولید نامگذاری شده طرح و بررسی تکلیف لوایح و طرح هایی مانند مبارزه با مفاسد اقتصادی، قانون تجارت، قانون مالکیت فکری و سایر طرح ها و لوایح مربوط به مسائل اقتصادی کشور که در راستای شعار سال است در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین مقرر شد اعضای کمیسیون هفته آینده نشستی را با قوه قضائیه داشته باشند و اعضای کمیسیون دقیق ترین نقطه نظرات خود را با رئیس قوه در مورد تحول در تشکیلات قوه قضائیه ارائه کنند.

وی ادامه داد: از سویی در نشست امروز مقرر شد قوه قضائیه زمانی را در اختیار کمیسیون قرار دهد تا اعضای کمیسیون بر اساس تخصص خود در زمینه قانونگذاری و نظارت بر دستگاه ها نظرات خود را اعلام کند.

قول مشاور عالی قوه قضائیه برای پیگیری دیدار کمیسیون با حجت الاسلام رئیسی

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: آقای رحیمی، رابط و مشاور عالی قوه قضائیه هم قول داد که هماهنگی و پیگیری لازم برای دیدار اعضای کمیسیون با رئیس دستگاه قضا را داشته باشد.

انتخاب اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح تحول آسیب دیدگان اجتماعی

نوروزی از انتخاب اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح تحول آسیب دیدگان اجتماعی در نشست امروز خبر داد و گفت: از کمیسیون قضایی آقایان محمدجواد فتحی، حسن نوروزی، جلیل رحیمی جهان آبادی، محمد کاظمی، روح الله حضرت پور طلاتپه، محمدعلی پورمختار و حسین رضازاده از طرف کمیسیون انتخاب شدند.

رد طرح اصلاح ماده 609 قانون مجازات اسلامی

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری بررسی و رد طرح اصلاح ماده 609 قانون مجازات اسلامی در نشست امروز افزود: بر اساس ماده واحده؛ در ماده 609 قانون مجازت اسلامی کتاب پنجم تعزیرات مصوب سال 75 عبارت" موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی کمیته امداد خمینی بعد از عبارت شرکت های دولتی افزوده شود رد شد و کمیته امداد نمی تواند جزو ماده 609 قرار گیرد.

وی از بررسی و تصویب بررسی طرح اصلاح بند ب ماده 2 قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور به اتفاق آرا در نشست امروز کمیسیون خبر داد و یادآور شد: بر اساس ماده واحده؛ در بند ب ماده 2 قانون مذکور مصوب سال 60 عبارت و یا رئیس و 10 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از عبارت درخواست رئیس جمهور افزوده می شود یعنی از این به بعد در رابطه با مسائل فوق العاده و خاص رئیس مجلس یا 10 نفر از نمایندگان می توانند به سازمان بازرسی کل کشور شکایت کنند و این دستگاه موظف است به درخواست رئیس مجلس یا 10 نفر از نمایندگان پاسخ دهد و موارد را پیگیری و بازرسی و بر اساس قانون خود اعلام کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: در نشست امروز معاونان و مدیران کل قوه قضائیه، دادگستری، معاون بازرسی کل کشور و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس حضور داشتند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet