هدر اصلی
1398/01/19 15:37:12
سرویس صحن
یوسف نژاد قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101769382936.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز (دوشنبه، 19 فروردین) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

- تذکر علی محمد شاعری نماینده بهشهر به وزیر کشاورزی: دستور دهید نظارت دقیق بر خرید و کنترل بازار گندم به عمل آید. دلالان در سال جاری برای تامین خوراک دام نسبت به خرید گندم اقدام می‌کنند. این کار خلاف منافع ملی است.

- تذکر قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر به وزیر نفت: علت توقف گازرسانی به روستاهای بخش کجور شهرستان نوشهر و مرزن آباد چالوس چیست؟

- تذکر محمد حسینی نماینده تفرش به وزیر کشاورزی: با توجه به اعلام قیمت کم خرید تضمینی گندم مشاهده می‌شود که افرادی اقدام به پیش خرید گندم به قیمت بین دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰ تومان می نمایند. چنانچه قیمت خرید اصلاح نشود هشدار بحران گندم در سال ۹۸ را دارم. این موضوع به قید فوریت رسیدگی شود.

- تذکر شهاب نادری نماینده اورامانات به وزیر راه و شهرسازی: لزوم بررسی وضعیت جاده‌های اورامانات در نقاط حادثه خیز

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر راه و شهرسازی: اقدامات لازم جهت حداکثر سرعت و توان جهت بازسازی مناطق سیل زده.

- تذکر پروانه مافی نماینده تهران به وزیر آموزش و پرورش: علت عدم پرداخت مطالبات معوقه 6 ماهه فرهنگیانی که به صورت حق التدریسی مشغول به خدمت هستند، چیست؟ آیا بودجه مورد نیاز در ابتدای سال محاسبه نشده است؟

- تذکر سیدکمال الدین شهریاری نماینده دشتی و تنگستان به وزیر نیرو: درباره رسیدگی به وضعیت بحرانی و بی آبی شهرستان تنگستان به خصوص روستاهای بخش دلوار.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: درباره تسریع در اجرای دقیق اصل ۲۹ قانون اساسی مبنی بر بیمه کردن سیل زدگان و حمایت مالی از آنها.

- تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه به وزیر نیرو: علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد و در حال حاضر ۲۰ رودخانه نیشابور به خصوص رودخانه فاروب روحان که بزرگترین حوزه آبریز کوه های بینالود است و امروز پردیس دانشگاهی نیشابور در این بستر ساخته شده نیازمند علاج فوری است، تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: خسارت‌های کشاورزان، باغداران و دامداران شهرستان نیشابور و فیروزه از سیل قبلی پرداخت نشده است و خسارت سیل اخیر نیز به آن اضافه شده است که باید به این موضوع توجه شود، تذکر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: رئیس دانشکده و ریاست دانشگاه علوم پزشکی عضو اصلی ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها است که جا دارد به مسئولانی که عضو اصلی بوده و در سفرهای خارج از کشور بسر می بردند، جدی رسیدگی شود.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به رئیس جمهور: رسیدگی فوری به وضعیت معیشتی سیل زدگان به ویژه کارگران فاقد دفترچه بیمه تامین اجتماعی و بیمه بیکاری و پرداخت مستمری به کشاورزانی که مزارع خود را از دست داده‌اند.

- تذکر بیت الله عبداللهی نماینده اهر و هریس به وزیر نیرو: چرا در شهرستان اهر و هریس کشاورزان صاحب چاه را برای تامین کنتور هوشمند تحت فشار قرار می‌دهند. آنها توانایی تامین این هزینه را ندارند.

- تذکر علی وقف چی نماینده زنجان و طارم به وزیر راه و شهرسازی: دلایل تاخیر برای پروژه‌ های عمرانی حوزه انتخابیه چیست؟ رسیدگی شود، تذکر به وزیر آموزش و پرورش درباره علت عدم پرداخت معوقات فرهنگیان، تذکر به وزیر راه و شهرسازی درباره علت عدم ارتقای جاده قره گوزلو و اجرای پروژه های مورد نظر جاده قدیم اردبیل-زنجان.

- تذکر حسین نیاز آذری نماینده بابل به وزیر آموزش و پرورش درباره تسریع در انتخاب مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل تا بزرگترین واحد آموزشی در استان از سیاست زدگی خارج شود.

- تذکر احمد مرادی نماینده بندرعباس، قشم و بندر خمیر به وزیر کشور: متاسفانه افزایش سگ‌های ولگرد در سطح استان هرمزگان منجر به حمله این سگ ها به پسربچه 3 ساله در قشم شده که منجر به فوت این کودک شد که با بررسی حادثه باید با مسببان اصلی آن برخورد شود، تذکر به وزیر راه و شهرسازی درباره عدم تعریض جاده های اطراف بندر خمیر که روح و روان مردم را آزرده و سبب افزایش تصادفات جاده ای شده است.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر آموزش و پرورش درباره پرداخت فوری مطالبات و حق الزحمه معلمان.

- تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور، وزیر اطلاعات، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر دادگستری: علت گرانی افسار گسیخته کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از قبیل گوشت، مرغ، میوه و پیاز چیست؟، تذکر به رئیس جمهور: علت عدم حضور رئیس جمهور در جلسه مهم بررسی نحوه خدمت رسانی به استان‌های سیل زده در حضور مقام معظم رهبری چیست؟ علت عدم حضور رئیس جمهور در زمان وقوع سیل در استان‌های شمالی و غربی کشور که موجب ایجاد ناامیدی شدید در بین مردم شد، رئیس جمهور چه کاری مهم‌تر از حضور در مناطق سیل زده در ۱۰ روز اول حادثه داشت.

- تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به وزیر کشاورزی: چرا فکری برای حفاظت از منابع طبیعی نشده است. به وزیر راه: چرا عوارضی اتوبان تهران ــ ساوه با نصب دوربین عوارض دریافت می‌کند  با این که قرار بود بعد از ۲۰ سال عوارضی اخذ نشود. به وزیر کار: چرا به بازنشستگان تامین اجتماعی بسان بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور تسهیلاتی پرداخت نمی‌شود؟

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به رئیس جمهور: علت عدم حضور رئیس جمهور در جلسه بررسی نحوه خدمات رسانی به استان های سیل زده در محضر رهبر انقلاب چیست؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet