هدر موبایل
1398/01/20 14:05:44
سرویس اقتصادی
پارسایی:

بازارهای جدید برای سرمایه گذاری تعریف شود/نقش تعامل با دنیا در ثبات بازار ارز

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می گوید تصویب لوایح چهارگانه مطرحه در مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند به ثبات در بازار ارز کمک کند.
بازارهای جدید برای سرمایه گذاری تعریف شود/نقش تعامل با دنیا در ثبات بازار ارز رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می گوید تصویب لوایح چهارگانه مطرحه در مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند به ثبات در بازار ارز کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104106604964.jpg بازارهای,جدید,برای,سرمایه,گذاری,تعریف,شود/نقش,تعامل,,با,دنیا,در,ثبات,بازار,ارز Icana

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص توان مدیریت بازار ارز از سوی دولت و بانک مرکزی در سال 98، گفت: در چند ما گذشته، دولت به سهم خود بازار ارز را به خوبی مدیریت کرده است، با این حال قابل پیش بینی نیست که امسال چه اتفاقی در این بازار رخ خواهد داد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شرایط کشور به گونه ای است که برای موفقیت در هر مسیری، مثل مدیریت و کنترل بازار ارز نیاز به همدلی و همیاری همه با هم وجود دارد.

مدیریت بازار ارز به تنهایی کار سختی است

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: قطعا دولت به تنهایی و بدون حضور گروه های اثرگذار و سازمان ها مرتبط با فضای اقتصادی  کار سختی را برای مدیریت بازار ارز در پیش خواهد داشت، با این حال اگر همه در کنار هم  باشند به نظر بنده می توان بازار را مدیریت کرد.

FATF مجمع تشخیص مصلحت نظام

 

وی با اشاره به لوایح چهارگانه مرتبط به FATF عنوان کرد: علاوه بر تعاملات داخلی، ثبات بازار ارز بستگی به لوایح چندگانه ای دارد که در مجمع تشخیص برای آن تصمیم گیری می شود، عدم تصویب این لوایح طبق نظر همه کارشناسان حوزه اقتصادی باعث افزایش ناگهانی نرخ دلار می شود.

تاثیر لوایح چندگانه بر ثبات بازار ارز

پارسایی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: تصویب لوایح چهارگانه حداقل می تواند باعث ثبات در بازار اقتصادی و ارز در کشور شود.

این نماینده مجلس با اشاره به افزایش سطح حقوق ها در سال جاری به تاثیرگذاری این موضوع بر نرخ ارز اشاره کرد و گفت: هر میزان نقدینگی در جامعه بیشتر شود بدون شک بر ارزش پول ملی اثر منفی خواهد داشت و به نظر می رسد باید بازارهای جدید برای سرمایه گذاری تعریف کرد.

سرمایه گذاری در بازار مسکن ریسک دارد

وی ادامه داد: مردم برای حضور در بازارهای سرمایه گذاری اختیار انتخاب دارند بازارهایی چون دلار، سکه، طلا، خودرو و مسکن وجود دارد مخصوصا بازار کاذبی که در خودرو ایجاد شده است و خودروسازان نهایت بهره برداری را از این موضوع کرده اند، آنطور که آمارها نشان می دهد بازار مسکن کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

نماینده مردم شیراز بیان داشت: به هر حال علاوه بر هماهنگی داخلی، ثبات بازار ارز به تعامل ما با دنیا و کشورهایی که امکان ارتباط با آنها را داریم بستگی دارد، ترامپ تهدیدهای بسیاری علیه ایران را مطرح می کند و عبور از آن باید با رفتار متقابل مسئولان و افراد تصمیم گیر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet