هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو فراکسیون امید:

تقبیح سیاسی کردن مشکلات ناشی از سیل

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: با وقوع بحرانی طبیعی مانند سیل و زلزله، مشکلاتی برای بخشی از مردم به وجود می‌آید و نباید با سیاسی کردن این موضوع مشکلات را بیشتر کنیم.
شنبه 24 فروردین 1398 ساعت 10:39
تقبیح سیاسی کردن مشکلات ناشی از سیل عضو فراکسیون امید مجلس گفت: با وقوع بحرانی طبیعی مانند سیل و زلزله، مشکلاتی برای بخشی از مردم به وجود می‌آید و نباید با سیاسی کردن این موضوع مشکلات را بیشتر کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103843216828.jpg تقبیح,سیاسی,کردن,,مشکلات,ناشی,از,سیل Icana

جلال میرزایی  در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه برخی به دنبال سیاسی کردن سیل های اخیر هستند، اظهار داشت: در جوامع امروزی بسیاری از پدیده‌هایی که اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به نظر می‌رسند این ظرفیت را دارند که تحت تاثیر رقابت‌های سیاسی، تبدیل به پدیده‌هایی سیاسی شوند. وقتی بحرانی طبیعی مانند سیل و زلزله رخ می‌دهد مشکلاتی برای بخشی از مردم به وجود می‌آید و نباید با سیاسی کردن این موضوع مشکلات را بیشتر کنیم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این خدمات‌رسانی و نحوه ورود به بحران چه در مرحله وقوع و چه بعد از بحران، برای جبران خسارت های وارده باعث می‌شود که سیاسیون و ارگان‌ها ورود کنند و این موضوع را تبدیل به بحثی سیاسی کنند، البته این موضوع در حوزه ورزش نیز صادق است و بعضا ورزش را نیز سیاسی می‌کنیم.

وی افزود: سیاسی کردن پدیده‌های مختلف مبحث تازه‌ای نیست بلکه در سابق نیز بوده است، اما در جامعه اسلامی ما باید براساس انصاف و عدالت به این قضایا ورود کنیم. اگر ارگانی ورود می‌کند و در کارش ضعفی دارد باید به آن نهاد کمک کرده و نباید همدیگر را به کم کاری متهم کنیم.

میرزایی ادامه داد: وقتی سیل بعنوان رخدادی  طبیعی به وقوع می‌پیوندد، عمدی در کار نیست و باید آمادگی داشت. بعضا دیده می‌شود که در جوامع پیشرفته نیز آمادگی کامل صد در صدی وجود ندارند و در ژاپن و آمریکا نیز شاهد این موضوعات بوده‌ایم، در این شرایط نمی‌‍توان به طور کامل دولت را صد در صد مقصر بدانیم، دولت‌ها تلاش می کنند با استفاده از بسیج امکانات، خسارات را کاهش دهند اما به نظر می‌رسد بعضی افراد در کشور ما به دنبال افزایش هزینه‌های سیاسی و اقتصادی هستند و باید در این رویکرد تجدید نظر شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: بارش‌های اخیر پس از سال‌ها خشکسالی جای خوشحالی دارد و صدا و سیما باید جلوه‌های زیبایی که در نتیجه افزیش بارندگی‌ها به وجود آمده را نشان داده و در کنارش وقوع سیل و خسارات به وجود آمده را نمایش دهد تا توازنی به وجود آید.

وی افزود: کمک‌ها و تلاش‌های خوبی که صورت گرفته را باید نشان دهند نمایش دهد تا مردم مایوس نشوند، وقتی همه چیز زیر سوال برود بسیاری از افرادی که می خواهند کمک کنند نیز مردد می‌‍شوند، اما اگر محرومیت‌های ناشی از سیل در اندازه واقعی منعکس شود و تلاش همه گروه های امدادگران منعکس شود، بسیاری از افراد متمایل به ارائه خدمات می‌شوند اما اگر شرایط سیاسی شود کمک‌های داخلی که می‌تواند بسیار راهگشا باشد تحت تاثیر بازی‌های سیاسی قرار می‌گیرد. اکنون شرایط بهتر از روز های اول شده ولی بعضا می بینیم که بزرگنمایی‌هایی از سوی صدا و سیما رخ می‌دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وزاری نیرو و کشور، سازمان های دولتی و سازمان هایی که از دولت تامین می‌شوند نیز در حال کمک رسانی به مردم هستند و نهادهای دیگری نیز هستند که دولت به آن‌ها بودجه می‌دهد و مجلس مصوب کرده، در این شرایط هیچ کس به واسطه خدماتی که ارائه می‌دهد نباید منتی بر مردم بگذارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000