خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/07/12 13:09:00
سرویس صحن
مقیمی خطاب به رییس جمهوری

موانع صنعتی شدن مازنداران را رفع کنید

**نماینده مردم نکا و بهشهر در نطق میان دستور خود ردصحن علنی مجلس از رییس جمهور خواست تا موانع صنعتی شدن استان مازندران را رفع کند.

 

به گزارش خبرنگار خانه ملت، احمدعلی مقیمی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس گفت: زمانی که شما ملت ایران با شور و شعور انقلابی با دستان سخاوتمند و همت بلند خود با حضور 85 درصدی در دهمین انتخابات ریاست جمهوری برگ زرین و پرافتخاری رقم زدید و خون تازه‌ای در رگ‌های انقلاب اسلامی جاری کردید، عده‌ای ازخناسان کوردل با رمز تقلب در انتخابات پروژه‌ کودتای مخملی را آغاز کردند، آتش فتنه برافروختند و آشوب‌های خیابانی راه انداختند و شهد شیرین این حماسه‌ بزرگ را بر کام شما ملت غیرتمند تلخ کردند.

وی به ارتباط انگلیس و آمریکا با حوادث پس از انتخابات ایران اشاره کرد و افزود: خناسان شب‌پرست داخلی و خارجی به بزرگداشت این آتش فتنه پای کوبیدند و هورا کشیدند و بر ادعای اثبات نشده لجاجت ورزیدند و عده‌ای از افراد ساده‌دل و بی‌اطلاع را به سرابی فریفتند و به خیابان‌ها کشاندند و زشت‌ترین صحنه‌ها را در برابر چشمان بهت‌زده‌ مردم به تصویر کشیدند.

مقیمی ادامه داد: قدرت‌طلبی، این گروه اندک را به دام نافرمانی مدنی انداخت و تعدادی هم ناجوانمردانه بر شاخه نشستند و بن می‌بریدند و چنگ بر پیشانی بلند انقلاب اسلامی انداختند و تهمت ناروا را بر دامان پاک انقلاب اسلامی بستند تا شاید از این رهگذر بتوانند جلوی موج مواج عدالت‌خواهی را بگیرند و ریشه‌های درخت تنومند انقلاب را بخشکانند، اما زهی خیال باطل!

نماینده‌ بهشهر و نکا ادامه داد: دوستان ناسپاس انقلاب! چشم بر خنده‌ دشمنان انقلاب اسلامی داشتن جهالت است و جهالت آدمی را به گمراهی و گمراهی آدم را جهنمی می‌کند. راه سعادت نفی دشمنان است و نفی دشمنان با قانون‌گرایی و اقامه کردن نماز انقلاب پشت سر ولی امر مسلمین میسور است. تا دیر نشده خود را به قافله‌ انقلاب و مردم برسانید و به قافله‌سالار انقلاب اقتدا کنید. به آفتاب ولایت فقیه ایمان بیاورید و از روشنی کلامش دل‌های یخ‌زده خود را گرما بخشید و همواره در نظر داشته باشید که انقلاب اسلامی معطل چهره و نام شما نیست، بلکه منتظر قلب‌ها و قدم‌های شماست.

وی تصریح کرد: از رییس‌جمهور پرتلاش و دولت تازه نفس می‌خوهم که این اعتماد عظیم مردم را چون مدال پرافتخار بر تارک دولت بیاویزند و لحظه‌ای در خدمت به این ملت نجیب و پاسداشت گفتمان انقلاب اسلامی درنگ نکنند؛ چرا که فرصت‌ها چون ابر در گذرند.

مقیمی ضمن تبریک ایام دفاع مقدس گفت: 7 مهرماه مصادف با سالروز شهادت شهید هاشمی‌نژاد است، مردی از تبار علویان که در چشمه‌سار امام راحل سیراب شده بود و با قلم و فریاد آتشین خود دل سیاه طاغوت را نشانه می‌رفت و سرانجام در بستر سرخ آرام گرفت. سالروز شهادت این بزرگمرد خطه شهرستان بهشهر را گرامی می‌دارم و بر روح پرفتوح او و همرزمانش درود و صلوات می‌فرستم.

وی گفت: ریاست محترم جمهوری! آن هنگام که مازندران را به سراب قطب کشاورزی فریفته بودند بدون آن‌که بستر و زیرساخت‌های بخش کشاورزی را تامین کنند، از صنعتی شدن مازندران ممانعت به عمل آوردند. زمانی که این سوگواره در جلسه‌ مجمع نمایندگان مازندران با جنابعالی به تفصیل مطرح شد، در سفر اول دولت به استان دستور دادید موانع صنعتی شدن مازندران مرتفع شود، اما این مصوبه در پیچ و خم‌های اداری معطل و بلااثر مانده است.

نماینده‌ بهشهر و نکا افزود: امروز مازندران در بلاتکلیفی آمایش سرزمینی به سر می‌برد و صنعتی شدن استان در تنگ‌نظری‌ها و ممانعت‌های سلیقه‌ای سازمان محیط زیست و جنگل‌ها و مراتع معطل مانده است. ماحصل این بلاتکلیفی، اتلاف منابع، فرصت‌سوزی‌ها و نشستن گرد فقر و بیکاری بر چهره‌ زیبای مازندران شده است. انتظار می‌رود دستور دهید کارگروهی ویژه نسبت به تعیین تکلیف آمایش سرزمینی و یافتن راهکارهایی برای برون‌رفت از این بحران سریعا تشکیل شود.

وی خاطر نشان کرد: جناب آقای رییس‌جمهور! بی‌ثباتی مدیر ارشد استان از مشکلات دیگر است. پس از طی 30 سال از عمر انقلاب، قریب به 21 استاندار در مازندران عزل و نصب شده‌اند. یعنی متوسط عمر استاندار در مازندران 15 تا 17 ماه است. تقاضا داریم حداقل در دولت دهم با تثبیت استاندار در این استان از این آزمون و خطا جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اجرایی شدن مصوبات مهم سفر اول و دوم هیات دولت به این استان گفت: پیشنهاد می‌شود سفر سوم برای پی‌گیری و رفع موانع اجرایی شدن مصوبات سفر اول و دوم و رفع مشکلات کشاورزان باشد.

مقیمی به سفر مقام معظم رهبری به مازندران نیز اشاره کرد و گفت: مفتخریم خطه ولایت‌مدار مازندران در هفته‌ جاری میزبان قدوم پرخیر و برکت مقام معظم رهبری است. از طرف خود و مجمع نمایندگان استان به معظم‌له خیرمقدم می‌گویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet