خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/07/12 13:37:00
سرویس صحن
کوهکن در نطق میان دستور تاکید کرد

وزیدن نسیم عقلانیت از برخی کشورهای غربی

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت:بعد از سه دهه از حضور جمهوری اسلامی ایران از برخی کشورهای غربی نسیمی کمرنگ از عقلانیت وزیدن گرفته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محسن کوهکن نماینده لنجان در نطق میان دستور جلسه‌علنی امروز یکشنبه گفت: بعد از سه دهه حضور در تارک سیاست‌گذاری تعدادی از کشورهای غرب نسیمی کم‌رنگ و به ظاهر مبتنی برعقلانیت وزیدن گرفته است.

وی افزود: امید است این روند به دور از دوگانه برخورد کردن و براساس مراعات مصالح و حقوق قانونی مسیر صحیح و معقولی را طی کند.

کوهکن خاطر نشان کرد: کالبد شکافی موضع‌گیری‌های بیش از سه دهه این کشورها و آنچه که در این طرف افتاق افتاده هر انسانی را که از کف عقلانیت برخوردار باشد به این تحلیل می‌رساند که باید در دنیای امروز یک واقعیت امکان‌ناپذیر بنام جمهوری اسلامی را با تمام ویژگی‌های آن بپذیرد.

وی تصریح کرد: نظامی که در این منطقه از خاورمیانه با حضور هشتاد درصدی مقبولیت خود را رقم می‌زند آن هم با فاصله کوتاه چند ماهی که یکی از همین کشورهای مدعی است انتخاباتی با بیش از سی‌درصد حضور مردم را نظاره‌گر است.

نماینده لنجان گفت: هم زمان با بعضی فضا سازی‌های رسانه‌ای غرب بعضی از کشورهای منطقه که هنوز خاطره تلخ کمک‌های میلیاردی آنها به صدام معدوم از خاطره مردم شریف ایران حذف نشده، بلند پروازیهایی را انجام می‌دهند که اساساً به وضع آنها نمی‌خورد.

وی ادامه داد: به بعضی از این کشورها هشدار جدی می‌دهیم که آنها قبل از هر حرفی میزان نفوذ قلبی و دفاع زبانی از مبانی این نظام اسلامی و شخصیت‌های آن را در قالب یک نظرسنجی در کشور خودشان محک زنند و آنگاه در لابی‌های آشکار و مخفی خود با دشمنان اسلام، مسلمین و مردم فلسطین قول و قرار بگذارند.

کوهکن گفت: امروز نگاه مردم دنیا به کانون ایران اسلامی است و بحث‌های مختلف مثبت و منفی را بر حمایت حداقل بخشی قابل توجهی از آنان دنبال می‌کند.

وی افزود: در چنین شرایط وظیفه ما چیست؟ آیا غیر از این است که مباحث مختلف پیرامون انتخابات با شکوه سال جاری را کنار گذاشته و کلیه کسانی که از جایگاه حمایت از نظام و مصالح آن حرف می‌زنند، حداقل قواعد فعالیت در یک نظام مردم سالاری را بپذیرند و سپس به دست به مسائل کار وحدت آفرین بزنند.

وی گفت: آیا این سازوکار غیراز این است که شیب انتخاب آنها باید حمایت از قوا بخصوص قوه مجریه و ریاست آن باشد و درکنار آن برای حفظ کیان نظام اسلامی دم از وحدت بزنند و هم حق انتقاد از عملکرد سه قوه را با نیت خیرخواهانه و مبتنی بر واقعیت‌ها حق مسلم خود بدانند.

نماینده لنجان خطاب به اعضای فراکسیون اکثریت مجلس اظهار داشت: اساساً کار فراکسیون یک کار اقناعی است. ما هر یک از برادرانی که مطرح باشند به صورت طبیعی همه اعضای این فراکسیون باید اجماع کنیم و حمایت کنیم به خاطر این که بتواند کارهای فراکسیون را به راحتی پیش ببرد.

وی افزود: حال این فرد از درون افراد منتخب از استان‌ها باشد و یا از دیگر نمایندگانی که در بین آن جمع نیستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet