هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

بوی اضمحلال از شورای همکاری خلیج فارس برخاسته است

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است تهدیدهایی که میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس به‌خاطر یکه‌تازی‌های عربستان صورت گرفته حکایت از متلاشی شدن زودهنگام این شورا دارد.
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 16:19
بوی اضمحلال از شورای همکاری خلیج فارس برخاسته است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است تهدیدهایی که میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس به‌خاطر یکه‌تازی‌های عربستان صورت گرفته حکایت از متلاشی شدن زودهنگام این شورا دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104192854950.jpg بوی,اضمحلال,از,شورای,همکاری,خلیج,فارس,برخاسته,است Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تحلیل وضعیت شورای همکاری خلیج فارس پرداخت و گفت: هیچ کدام از اعضای این شورا طبق مصالح منطقه به مسائل و موضوعات مختلف ورود نکردند و حتی توپ را به زمین یکدیگر انداختند.

دستان پشت پرده سیا در تصمیم‌گیری‌های شورای همکاری خلیج فارس

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر نام این شورا «شورای همکاری خلیج فارس» است چرا خارجی ها برای آنها تصمیم گیری می کنند در حالی که نباید پای هیچ کشور خارجی در میان باشد با این حال شاهدیم هر از گاهی یکی از سران ایالات متحده آمریکا به منطقه سفر می کند و خط و خطوط و سیاست ها را به آنها ابلاغ می کند.

وی در ادامه با ابراز تأسف از سکوت اعضای شورای همکاری خلیج فارس در برابر طرح معامله قرن ترامپ، عنوان کرد: همچنین اعضای این شورا درباره اراجیف بلندی های جولان و کرانه باختری که از سوی نتانیاهو مطرح شد، سکوت کردند و این نشان می دهد دستور جلسات شورای همکاری را سازمان سیا می نویسد.

سلیمی ادامه داد: شورای همکاری خلیج فارس باید آنقدر مستقل باشد که دستور جلسات خود را به مستقلا بنویسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین به اختلافاتی که طی سال های اخیر و به دنبال زیاده خواهی های عربستان در شورای همکاری خلیج فارس رخ داده است، اشاره و بیان کرد: عربستان با زیاده خواهی ها و یکه تازی های خود باعث خشمگین شدن سایر اعضای شورای همکاری شده و همین باعث می شود این شورا که از ابتدای ایجاد آن، پایه های درستی نداشت، متلاشی تر از قبل شود.

تنها یک نام از شورای همکاری خلیج فارس باقی مانده است

وی ادامه داد: اخیرا قطر امارات را به قطع گاز و مصر را به اخراج کارگران مصری از کشور خود تهدید کرده که همین ها نشان از متلاشی شدن زودهنگام این شورا دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شورای همکاری خلیج فارس سازمانی از هم پاشیده است و فقط اسمی از آن باقی مانده که به زودی اسم آن نیز از بین خواهد رفت./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000