هدر موبایل
1398/01/23 10:41:17
سرویس فرهنگی
ستاری در گفت‌وگو با خانه ملت:

شرکت‌های دانش‌بنیان در التهابات ارزی بازار بزرگتری به دست می‌آورند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور می‌گوید اگرچه التهابات بازار ارز در کوتاه مدت مشکلاتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد خواهد کرد ولی در بلند مدت به نفعشان است زیرا بازار بزرگتری را به دست می‌آورند.
شرکت‌های دانش‌بنیان در التهابات ارزی بازار بزرگتری به دست می‌آورند معاون علمی و فناوری رییس جمهور می‌گوید اگرچه التهابات بازار ارز در کوتاه مدت مشکلاتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد خواهد کرد ولی در بلند مدت به نفعشان است زیرا بازار بزرگتری را به دست می‌آورند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707105239873093.jpg شرکت‌های,دانش‌بنیان,در,التهابات,ارزی,بازار,بزرگتری,به,دست,می‌آورند Icana

سورنا ستاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اثرگذاری التهابات بازار ارز بر امور فناورانه در کشور گفت: این شرایط واردات را بسیار محدود می‌کند و از آن سو شرکت‌های دانش‌بنیان در تامین ارز برای مواد اولیه یا برخی مایحتاج خود قطعا با مشکل روبرو هستند ولی اثر التهابات ارزی بر این فضا نسبت به بقیه بخش‌های اقتصاد کمتر است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان به دلیل نوآوری‌های خود در این اتفاقات منعطف هستند؛ یعنی التهابات بازار ارز قطعا بر این شرکت‌ها اثر منفی داشته ولی نسبت به فضای عمومی اقتصاد، تاثیرش کمتر بوده است.

وی توضیح داد: این شرکت‌ها در کوتاه مدت مشکلاتی خواهند داشت تا بتوانند خودشان را با شرایط موجود وفق دهند ولی در بلند مدت به نفعشان است زیرا بازار بزرگتری را به دست می‌آورند.

اقداماتی برای تغییر ذائقه فرهنگی مردم

این عضو هیئت دولت همچنین با اشاره به "رونق تولید" به عنوان شعار امسال درخصوص چشم‌انداز حوزه علمی و فناوری گفت: فرهنگ عمومی مردم باید رشد پیدا کند؛ معاونت علمی و فناوری رییس جمهور بر این موضوع و تولید داخل کار زیادی انجام می‌دهد و این امر تنها بر های‌تک متمرکز نیست بلکه از لحاظ فرهنگی درباره دیگر بخش‌های ساخت داخل نیز کارهایی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: یکی از کارهایی که شرکت‌ها انجام می‌دهند، تغییر ذائقه فرهنگی در این حوزه است.

نسل تازه‌ای از کارآفرینان کمتر از 30 سال در حال رشد هستند

ستاری درباره نقش دستگاه‌های فرهنگ‌ساز در این زمینه توضیح داد: دستگاه‌های فرهنگ‌ساز عموما برای این کار از دولت بودجه می‌گیرند و قطعا تاثیر فرهنگی آنها خیلی کمتر از این کارآفرینان جوانی است که توسعه پیدا کرده‌اند و در این حوزه کار می‌کنند و هم‌اینک نیز اثر آن در فضای مجازی قابل مشاهده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: در برنامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، نسل تازه‌ای از کارآفرینان در حال رشد هستند که عموما جوانان کمتر از 30 سال مدیران عامل این شرکت‌ها هستند؛ این امر همان فرهنگ جدیدی است که در حوزه کارآفرینی در حال تزریق است تا حداقل بتوانند در حوزه خدمات به مردم سرویس‌دهی کنند و اثرش در زندگی روزمره مردم دیده می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet