هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ناصری‌نژاد:

گل و لای سیل اخیر کانون جدید گرد و غبار در خوزستان

سرویس اجتماعی
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: میلیون‌ها تن گل و لایی که از سیل‌های اخیر در دشت‌ها و روستا‌ها به جای مانده ، مستعد ایجاد کانون جدید گردوغبار است.
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 16:05
گل و لای سیل اخیر کانون جدید گرد و غبار در خوزستان نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: میلیون‌ها تن گل و لایی که از سیل‌های اخیر در دشت‌ها و روستا‌ها به جای مانده ، مستعد ایجاد کانون جدید گردوغبار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105971929374.jpg گل,و,لای,سیل,اخیر,کانون,جدید,گرد,و,غبار,در,خوزستان Icana

مجید ناصری نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ با اشاره به ورود میلیون‌ها تن گل و لای به مناطق سیل زده گفت: میلیون‌ها تن گل و لایی که از سیل‌های اخیر در دشت‌ها و روستا‌ها به جای مانده ، مستعد ایجاد کانون جدید گردوغبار است. 

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی  با تأکید بر اینکه درصورت بروز خشکسالی خطر بروز گردوغبار استان خوزستان را تهدید می‌کند، گفت: تا کنون هیچ تصمیمی برای مقابله با این مسئله گرفته نشده است. بنده معتقدم مسئولان باید برای زمان خشک‌سالی استان از هم اکنون برنامه‌ریزی کنند چرا که این آب دائمی و ماندگار نخواهد بود، بهتر است آبها را به سمت دشت‌ها و تالاب‌ها هدایت کنیم، تا علاوه بر احیای تالاب‌ها از بلند شدن گرد غبار جلوگیری شود. 

ناصری‌نژاد با انتقاد از دستگا‌ه‌های اجرایی کشور اظهار کرد: متاسفانه دولت به هیچ عنوان برنامه‌ریزی کلان و جامعی ندارد، بی تردید اگر دلسوزانه و آینده‌نگرانه نسبت به  لایروبی رودخانه‌ها و استحکام سیل‌بندها  اقدام کرده بود، امروز شاهد بروز چنین خسارات گسترده‌ای در استانهای خوزستان و لرستان نبودیم.

سدها کارایی لازم برای مهار سیل را ندارند / سدسازی خلاف مصالح کشور و محیط زیست است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه مدافعان سدسازی با بزرگنمایی اثرات سد در سیل‌های اخیر به دنبال ترویج احداث سد هستند، تصریح کرد: ما به شدت مخالف سدسازی در کشور هستیم چرا که نتیجه خوبی به همراه نداشته است. ما باید همین سدهای ساخته شده را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنیم و به دنبال احداث سد جدید نباشیم، بنده معتقدم ساماندهی رودخانه‌ها، افزایش استحکام سیل بندها، احداث خروجی مناسب برای آب و هدایت آب‌ها به سمت تالاب و دشت‌ها از صرف بودجه و اعتبارات کلان جهت سدسازی‌های سلیقه‌ای تاثیر بیشتری دارد.ما با سدسازی مخالفیم و این موضوع را مخالف منافع و مصالح کشور و محیط زیست می‌دانیم./

پایان پیام 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر