هدر موبایل
1398/01/25 08:21:02
سرویس فرهنگی

اعزام سه تیم ویژه از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به سه استان سیل‌زده

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، سه تیم ویژه برای بررسی وضعیت آموزشی در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان اعزام کرده است.
اعزام سه تیم ویژه از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به سه استان سیل‌زده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، سه تیم ویژه برای بررسی وضعیت آموزشی در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان اعزام کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103716251266.jpg اعزام,سه,تیم,ویژه,از,کمیسیون,آموزش,و,تحقیقات,مجلس,به,سه,استان,سیل‌زده Icana

سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملتکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در راستای وظیفه نظارتی خود و به منظور بررسی وضعیت آموزشی و تحصیلی در مناطق سیل‌زده، سه تیم ویژه به استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان اعزام کرده است.

بر این اساس؛ علیرضا سلیمی  و جبار کوچکی نژاد در قالب یک گروه به خوزستان سفر کردند؛ فاطمه سعیدی و فریده اولادقباد  به لرستان و سیدحمایت میرزاده و قاسم احمدی لاشکی نیز به استان گلستان.

امکان برگزاری کلاس درس در استان خوزستان نیست

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت درباره سفر به خوزستان گفت: بازدید از برخی مناطق سیل‌زده این استان در دستور کار قرار دارد؛ در بازدید از سوسنگرد که تمام مدارس آن زیر آب رفته، مشاهده شد که باید یک مسیر طولانی با قایق روی آب بود تا به اولین مدرسه رسید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه جاده‌ها و خانه‌ها زیر آب است، خواستار چاره‌جویی ویژه مسئولان برای حل مشکل شد و افزود: باید هرچه سریعتر تعدادی کانکس تهیه و کلاس‌ها شروع شود زیرا در این شرایط به هیچ وجه امکان برگزاری کلاس درس در استان خوزستان نیست.

مدرسه‌ها در آق قلا و گمیشان دایر شد

قاسم احمدی لاشکی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به سفر به استان گلستان توضیح داد: تلاش تمامی مسئولان استان گلستان و وزارت آموزش و پرورش جای تشکر دارد زیرا علیرغم اینکه فضاهای آموزشی قبلی را در اختیار ندارند ولی دانش‌آموزان را به محل‌های دیگر جابجا کردند تا آموزش و تعیلم و تربیت تعطیل نشود.

وی افزود: تمامی مدارس آق قلا و گمیشان امروز دایر شد و امیدواریم فضاهای آموزشی و تجهیزاتی که آسیب دیده، جبران شود؛ ضمن آنکه مسئولان سازمان نوسازی تا امروز امکانات خوبی گسیل کردند ولی تا بهبود کامل وضعیت باید حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: گزارش این سفر در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه خواهد شد و یکی از موضوعات محوری کمیسیون، بررسی وضعیت آموزشی در استان‌های سیل‌زده خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet