هدر موبایل
1388/07/12 15:14:00
سرویس صحن
باهنر دستور پیگیری داد

رجایی: دولت مصوبه مجلس را اجرایی نکرده است

**رییس کمیسیون کشاورزی گفت: دولت مصوبه مجلس مبنی بر این که واردات کالاهای کشاورزی براساس نرخ تعرفه خودرو باید تعریف شود را اجرایی نکرده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عباس رجایی رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس در قالب تذکری گفت: در قانون بودجه امسال بندی را به نام بند 40 داریم که قانون‌گذار اجازه داده است که مجموعه واردات کالاهای کشاورزی به نرخ تعرفه خودرو دنبال شود.

وی با بیان این که دولت این مساله را اجرا نمی‌کند، تصریح کرد: عملاً این ماده قانونی باقی مانده و ما از طرف دیگر می‌بینیم که ظرف هفته گذشته دستوری به کلیه جهادهای کشاورزی بر مبنای مصوبه دولت ابلاغ شده و قانونی که هنوز تصویب نشده را اجرایی می‌خواهند بکنند.

رییس کمیسیون کشاورزی گفت: در لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها که خود دولت آن را اعلام کرده و کمیسیون نیز مصوب کرده که طی پنج سال قیمت نهادهای کشاورزی به تدریج افزایش یابد اما می‌بینیم که به یکباره 450 درصد کودهای شیمیایی گران شده است.

رجایی گفت: برای من جای سئوال است که در جایی که قانون مصوب داریم اجرا نمی‌شود اما اینجا که هنوز مصوبه‌ایی وجود ندارد عملیاتی می‌شود و دقیقاً همان نگرانی که بنده بارها در جلسات کمیسیون ویژه عرض کردم که بخش کشاورزی از نظر مسائل یارانه‌ها مسئله خواهد شد دارد اتفاق می‌افتد.

نماینده اراک گفت: ما قرارمان این بود که یارانه‌ها زمانی هدفمند شود که بتوانیم ما به ازاء آن به کشاورزان یارانه‌هدفمند شده را پرداخت نماییم.

باهنر که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این کمیسیون (کشاورزی) گفت: خواهش می‌کنم شما که رییس کمیسیون هستند این مسئله را به سرعت پی‌گیری نمایند.

وی گفت: ببینید که آیا تخلف قانونی انجام شده یا خیر . برخی مواقع می‌بینیم که دولت اختیار را داشته است و اگر دولت اختیار را دارد که سود بازرگانی داشته باشد و مثلاً‌ تعرفه این را پایین و بالا ببرد ممکن است از آن اختیارش استفاده کرده باشد این که شما مصلحت نمی‌دانید یک بحث دیگر است و این که دولت تخلف کرده و یا خیر بحث دیگری است.

نایب رییس مجلس گفت: خواهش می‌کنم شما از مسئولان دعوت کنید و گزارش کار خود را به مجلس بیاورید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet