هدر موبایل
1388/07/12 13:53:00
سرویس بین الملل
باهنر با اشاره به مذاکرات ژنو:

اظهارات منطقی ایران کار را در مذاکرات پیش برد

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اظهارات صریح و منطقی ایران کار را در مذاکرات اخیر ایران و گروه ۱+۵ پیش برد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدرضا باهنر" در حاشیه افتتاح نمایشگاه بسم الله الرحمن الرحیم در جمع خبرنگاران با اشاره به مذاکرات ژنو خاطرنشان کرد: ما همواره اعلام کرده‌ایم که برای گفت‌وگوها آماده‌ایم و باید این گفت‌وگوها بر محور منطق باشد و لذا ما تسلیم هیاهوهای تبلیغاتی نشده و نمی‌شویم.

وی اضافه کرد: گفت‌وگوها بر اساس بسته‌ پیشنهادی به صورت مثبت پیش رفت، اما برخی قدرت‌ها تلاش داشتند موضوع بسته‌ پیشنهادی را از دستور کار خارج کنند، اما اظهارات صریح و منطقی ایران باعث شد کار دنبال شود و محورهای بسته‌ پیشنهادی مورد تاکید قرار گیرد.

باهنر با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران هم‌چنان مقید و متعهد به این است که به دنبال فناوری تامین سوخت می‌باشد، خاطرنشان کرد: ما بارها عدم انحراف خود را اعلام کرده‌ایم، چنان‌چه نیاز و اعتقادی به استفاده‌ غیرصلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای نداریم.

وی با اشاره به جنجال‌های گروه 20 درخصوص القاء برخی بحث‌ها مبنی بر تخلف ایران در قضیهی راه‌اندازی سایت" فردو" گفت: گروه 20 می‌خواست جنجالی را راه بیاندازد که در این زمینه توفیق حاصل نکرد و تخلف ثابت نشد و ما امروز پیشنهاد خرید سوخت را نیز مطرح کرده‌ایم و در فعالیت‌های هسته‌‌ای‌مان نیز توقف نمی‌کنیم.

نایب ریس مجلس در خصوص طرح برخی افراد برای ایجاد وحدت گفت: اگر محور وحدت توصیه رهبر معظم انقلاب جاذبه حداکثری و دافعه حداقلی باشد می‌توانیم به وحدت دست یابیم.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی و وحدت امت و همچنین حفظ منافع ملی و مصالح عمومی و امنیت کشور شاخصه‌های اصلی وحدت است.

باهنر خاطر نشان کرد: همواره در همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی برخی افراد دارای تفکرات تندروانه هستند که کار را مشکل می‌سازند و باید جناح‌های سیاسی درون نظام در جهت متعادل کردن فضا تلاش کنند تا محور کار از دست تندروها خارج شده و در حاشیه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در 30 سال گذشته فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته خاطرنشان کرد: در سایه وحدت و پرهیز از برخوردهای غیر ضروری می‌توانیم این‌بار نیز از وضع موجود عبور کنیم.

باهنر با اشاره به مذاکراتی که با طرف‌های مختلف برای ایجاد وحدت در کشور صورت می‌گیرد گفت که مذاکره‌ای با افرادی چون مهدی کروبی و میرحسین موسوی نداشته است ولی پیشنهاداتی برای رسیدن به وحدت ارائه داده که می‌تواند مورد توجه افراد مذکور هم باشد.

نماینده تهران با تاکید بر اینکه شرط اول این است که افرادی چون کروبی و موسوی دست از تندروی‌ها و ساختارشکنی‌ها بردارند گفت: آنها نه تنها تلاشی در این جهات نکرده‌اند بلکه تندروی‌ها و ساختارشکنی‌ها را ادامه داند و در مقابل رفتارهای تندروانه و ساختارشکنانه دیگران سکوت کردند.

وی افزود: بعد از انتخابات دروغی بزرگ مبنی بر تقلب مطرح شد و عده‌ای به دعوت تعدادی به سطح خیابان‌ها آمدند وکسانی که عامدا و عاملا این توطئه را طراحی کردند باید محاکمه شوند و کسانی که با شرکت در آشوب‌ها بر مردم و نظام و جناح‌های سیاسی هزینه تحمیل کردند باید پاسخگوی عمل خود باشند. اما برخی دچار هیجانات سیاسی شدند که باید با آنها با رأفت اسلامی برخورد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet