هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قوامی در صحن علنی مجلس:

سد بیدواز در صورت سلامت، حجم زیادی از سیلاب را مهار می کرد

سرویس صحن
نماینده مردم اسفراین در مجلس با اشاره به خسارات بارش های اخیر گفت: تمام زمین های کشاورزی پایین دست سد بیدواز زیر آب رفته و تمام محصولات کشاورزی این منطقه را از بین رفته است.
یکشنبه 25 فروردین 1398 ساعت 12:34
سد بیدواز در صورت سلامت، حجم زیادی از سیلاب را مهار می کرد نماینده مردم اسفراین در مجلس با اشاره به خسارات بارش های اخیر گفت: تمام زمین های کشاورزی پایین دست سد بیدواز زیر آب رفته و تمام محصولات کشاورزی این منطقه را از بین رفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201808109312418398.jpg سد,بیدواز,در,صورت,سلامت،,حجم,زیادی,از,سیلاب,را,مهار,می,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 فروردین) مجلس شورای اسلامی درخصوص حوادث سیلاب های اخیر در کشور گفت: این اتفاق ناگوار، ناکارآمدی ما در مدیریت بخش های مختلف را نشان داد. سد بیدواز که در سال 82 به بهره برداری رسید، در سال 92 با مشکل مواجه شد. در حال حاضر که نمی توانند سیلاب را مهار کنند، تمام زمین های کشاورزی پایین دست سد بیدواز زیر آب رفته و تمام محصولات کشاورزی این منطقه را از بین رفته است.  اگر سدهایی چون قردانلو درست شده بود، بخش زیادی از سیلاب ها مهار می شد و خسارتی به روستاها و کشاورزان وارد نمی شد، بیش از 6 هزار واحد مسکونی در خراسان شمالی به دلیل گلی بودن واحدها، دچار آسیب شده و به راحتی فروریخته است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این واحدهای خسارت دیده نیاز به بازسازی دارند و آقای وزیر باید مساعدت کند. جاده ای که در حوزه انتخابیه هنوز احداث نشده است، به طور کامل از بین رفته است، حتما پیمانکار و کارشناسان مسئول مقصر هستند و باید از جیب خود این خسارت ها را جبران کنند.

قوامی ادامه داد: عشایر در سراسر کشور به دلیل اینکه خانه هایشان در اطراف رودخانه بوده تخریب شده است. ما تقاضا کردیم با مصالح مقاوم تری ساخته شود. در پایان از مدیریت استان هم تشکر می کنم که در این شرایط با مدیریت خود باعث کنترل خسارت ها شد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000