هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی جهان‌آبادی:

نپیوستن به FATF چه مشکلاتی برای سیستم بانکی کشور ایجاد می کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت نگاه کارشناسی به لوایح مربوط به FATF تاکید کرد و گفت:نپیوستن ما به FATF به عنوان مجموعه‌ای از قراردادها، سیستم بانکی کشور را دچار خودتحریمی می‌کند.
یکشنبه 25 فروردین 1398 ساعت 13:02
نپیوستن به FATF چه مشکلاتی برای سیستم بانکی کشور ایجاد می کند رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت نگاه کارشناسی به لوایح مربوط به FATF تاکید کرد و گفت:نپیوستن ما به FATF به عنوان مجموعه‌ای از قراردادها، سیستم بانکی کشور را دچار خودتحریمی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807105719043679.jpg نپیوستن,به,FATF,چه,مشکلاتی,برای,سیستم,بانکی,کشور,ایجاد,می,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  جلیل رحیمی جهان آبادی رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت نگاه کارشناسی به لوایح مربوط به FATF تاکید کرد و گفت: در شرایطی که آمریکایی‌ها به دنبال قراردادن ما در چالش‌های امنیتی هستند نباید در بازی آمریکا شریک شویم.

وی با اشاره به بررسی لوایح CFT و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عضویت ما در هر قرارداد و پیمانی مسلماً نیازمند بررسی شرایط کارشناسی، نیازها و منافع کشور است. این که ما تحت تأثیر برخی التهابات فضای بین‌المللی برای عضویت یا عدم عضویت خود در قراردادها تصمیم بگیریم ممکن است منافع کشور را تأمین نکند.

وی گفت: به هر حال فشار سیاسی و اقتصادی علیه کشور وجود دارد و نپیوستن ما به FATF به عنوان مجموعه‌ای از قراردادها، سیستم بانکی کشور را دچار خودتحریمی می‌کند و شرایط را برای ما سخت‌تر خواهد کرد. این درک ما از شرایط موجود است و در مجلس هم بر همین مبنا به لوایح مربوط به FATF رأی دادیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: در حال حاضر CFT و پالرمو در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام است و توقع ما از این مجموعه این است که همانطور که مجلس که مقابل جو موجود ایستاد، به این لوایح دید کارشناسی داشته باشند چرا که باید برای افکار عمومی، نخبگان و دانشگاهیان و کارشناسان پاسخ قانع کننده‌ای داشته باشند.

رئیس کمیته حقوق بین‌الملل مجلس در ادامه یادآور شد: این که بخواهیم لوایح مربوط به FATF را تحت تأثیر برخی از التهابات سیاسی کنار بگذاریم خیلی معقول نیست. در شرایطی که آمریکا، سپاه را به عنوان بخشی از نیروی نظامی رسمی کشور تروریست اعلام کرده احتمال بالا گرفتن تنش‌های سیاسی و نظامی هم افزایش می‌یابد و در این شرایط عقلانیت و مدارا در تمام ارکان نظام ضرورت دارد.

به گزارش ایسنا نماینده مردم تربت جام و تایباد و باخرز در مجلس اضافه کرد: ما نباید در تله آمریکا که می‌خواهد فضا را متشنج کند و ما را در چالش امنیتی در منطقه قرار دهد قرار بگیریم، بلکه باید در عرصه سیاست خارجی و سایر عرصه‌ها دقت کنیم تا شناخت نقشه دشمن و نیازش به درگیری را تبیین کنیم و در بازی آمریکا شریک نشویم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000