ایام محرم 1398
1398/01/25 14:43:00
سرویس صحن
یوسف‌نژاد قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/58755.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی عصر امروز (یکشنبه، 25 فروردین) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

- تذکر اردشیر نوریان نماینده مردم شهرکرد به وزیر نیرو؛ جلوگیری از تخلیه سد زاینده رود با وجود بارش های فراوان اخیر و جلوگیری از تداوم کار و عملیات اجرایی در پروژه غیرقانونی موسوم به گلاب

- تذکر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ دلیل تعطیلی شرکت دانشگاهیان، داروسازی شستا چیست.

- تذکر حسین مقصودی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب به وزیر ورزش و جوانان؛ عدم نظارت و عدم توزیع عدالت محور بر تقسیم 27 صدم درصد سهم وزارت مذکور از محل مالیات بر ارزش افزوده و عدم وصول 27 صدم درصد سهم وزارت ورزش از محل ارزش افزوده مالیاتی، همچنین تذکر دیگر در خصوص عدم نظارت و برنامه ریزی عملی برای جوانان، تذکر دیگر درباره عدم نظارت بر عملکرد زیرمجموعه ها در حوزه های مختلف وزارتخانه، همچنین تذکر به وزیر کشور؛ عدم برنامه کامل و دقیق بر واحد حوادث غیرمترقبه، همچنین تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ افزایش بی رویه مالیات ها در بازار و کسب و کارهای کوچک و متوسط.  

- تذکر اسدالله عباسی نماینده رودسر، املش به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ رسیدگی فوری به وضعیت بیمارستان های رودسر و املش و سایر مراکز درمانی و تامین نیازهای تخصصی، امکانات و تجهیزات مانند سی تی اسکن، آمبولانس و غیره، همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی؛ رسیدگی فوری به راه های شهرستان های رودسر و املش.

- تذکر محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، آذرشهر، اسکو به وزیر دادگستری؛ ضرورت تعیین تکلیف پذیرفته شدگان قوه قضائیه و تسریع در اقدامات اداری ذیربط با توجه به اصل 106 قانون اساسی.

- تذکر عین الله شریف پور نماینده ماکو، چالدران، پلدشت وشوط به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ تعیین تکلیف کارگزاران شرکت مخابرات.

- تذکر حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب به رئیس جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ اجرای بند ج ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه کشور در خصوص برخورداری کارکنان و بازنشستگان که 8 سال عمر خود را در ایام جنگ تحمیلی در مناطق جنگی گذراندند.

- تذکر محمد قمی نماینده پاکدشت به وزیر جهاد کشاورزی؛ جلوگیری از ورود بی رویه تخم مرغ و توزیع عادلانه خوراک دام و طیور، همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ دستور احداث بیمارستان تامین اجتماعی پاکدشت و همچنین تذکر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ تکمیل بیمارستان خیر ساز ظهیر پاکدشت، همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت خودرو.

- تذکر احد آزادی خواه نماینده ملایر به وزیر کشور؛ علت برخورد شهرداری تهران با شهروندان به صورت غیرقانونی و خلاف عرف و اخلاق به بهانه سد معبر چیست، ضرورت دارد که شهردار تهران جدی برخورد کند.

- تذکر محسن علیجانی زمانی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر نیرو؛ ضرورت توجه بیشتر به بحث لایروبی مسیر اصلی و اولیه رودخانه ها، نهرها و مسیرها، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی؛ ضرورت توجه به طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در سراسر کشور به خصوص استان های سیل زده.

- تذکر سیدهادی بهادری نماینده ارومیه به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ اجازه صادرات سیب که حدود صد هزار تن سیب در سردخانه های ارومیه مانده که اجازه صادرات ندارد و باید سریعا مجوز صادرات آن صادر شود.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر کشور درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات بازنشستگان سال 96 توسط دولت، تذکر به وزیر ورزش و جوانان درخصوص تسریع در تعیین تکلیف دوشغله ها و بکارگیری بازنشستگان در زیرمجموعه های این وزارتخانه، تذکر به رئیس جمهور درخصوص تعیین فوری حقوق و مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی برای سال 98 با توجه به قانون تامین اجتماعی

- تذکر اکبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر کشور درخصوص افزایش ظرفیت بار کارت ماشین های 5 محور در کشور به گونه ای که متضرر نشوند

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر نیرو درخصوص توجه ویژه به رعایت حریم رودخانه ها برای جلوگیری از حوادث بیشتر

- تذکر علی ساری نماینده اهواز به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت تعلل در تکمیل راه روستایی مسیر خسرج حمیدیه، تذکر به وزیر اطلاعات درخصوص علت اعلام اطلاعات غیرواقعی درخصوص پل خسرج حمیدیه، تذکر به وزیر نفت درخصوص علت عدم گازرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه خود

- تذکر محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان به رئیس جمهور درخصوص توجه به محیط زیست و مدیریت جاذبه های آن به ویژه در حوزه انتخابیه

- تذکر علی محمد مرادی نماینده قروه و دهگلان به وزیر ارتباطات درخصوص عدم رسیدگی به مشکلات کارگزاران مخابرات روستایی

- تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به وزیر کشور درخصوص علت تغییر بخشدار گلستان شهرستان بهارستان

- تذکر علی اکبری نماینده بجنورد به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت برقرار نشدن پروازهای بجنورد- تهران

 -تذکر حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب به رئیس جمهور: چرا در انتصابات به تخصص افراد توجه نمی کنید، به طور مثال رضا رحمانی با لیسانس فقه از دانشگاه آزاد به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی شده است.

 -تذکرحسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم، بهارستان به وزیر دادگستری: چرا به مواد مصوب در قانون برنامه ششم توسعه قوه قضائیه عمل نمی‌کنید، به عنوان مثال انتقال زندان‌ها و تنظیم لوایح کارهای نمادین مجرمانه.

 -تذکرسیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به وزیر آموزش و پرورش: تعلل در تدوین آیین نامه اجرایی قانون استخدام حق‌التدریسی‌ها و نهضت سوادآموزی و آموزشیاران پس از 5 ماه از اتمام فرصت قانونی.

 -تذکرحیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان به وزیر نیرو: رعایت حقابه‌های کشاورزان استان اصفهان و مدیریت منابع و مصارف پیشگیری از پرداخت‌های اخیر مجاز زاینده رود، تسریع در عملیات انتقال آب برای شرب و کشاورزی حقابه‌دار.

 -تذکرداود محمدی نماینده مردم قزوین، آبیک، البرز به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تعیین تکلیف معلمین مشمول طرح خرید خدمت در آموزش و پرورش و حل مشکلات مربوط به بیمه و تأخیر یک ساله پرداخت حقوق و تبدیل وضعیت آنها و اولویت بخشی به آنها در جذب و استخدام‌های وزارت آموزش و پرورش.

 -تذکرهاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، فیروزه به وزیر علوم: 25 فروردین روز ملی عطار و 28 اردیبهشت روز ملی خیام است قطعا به عنوان متولی دانشگاه کشور مشاورین از شما و مجموعه وزارتخانه توقع دارند تا در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این دو روز ملی با حضور اساتید و دانشجویان در کالبد این برنامه‌ها روحی تازه بدمید.

 -تذکراحمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر به وزیر جهاد کشاورزی: حمله ملخ‌ها به مزارع کشاورزی در برخی از مناطق استان هرمزگان نیاز فوری به سمپاشی هوایی برای جلوگیری از این آفت ها را دارد.

- تذکر قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر، چالوس به وزیر کشور؛ علل تاخیر در تصویب نهایی طرح های هادی شهرهای هچی، رود، کول و کجور چیست، همچنین در خصوص علل تاخیر در نهایی شدن طرح حریم شهر نوشهر و طرح حریم شهر چالوس چیست، همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ علل عدم افتتاح اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کلاردشت علیرغم طی تمام مراحل اداری چیست، همچنین تذکر به وزیر ورزش و جوانان؛ پروژه استادیوم ورزشی شهرستان چالوس که اعتبار آن از محل سفر مقام معظم رهبری است مدتی متوقف مانده، انتظار دستور ویژه برای استمرار و شتاب بخشیدن به این پروژه را صادر فرمایید.

- تذکر سیدهادی بهادری نماینده ارومیه به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ جلوگیری از واردات نخود، نخودکاران به علت واردات نخودهای چینی زمین گیر شده اند و نمی توانند محصولات خود را به قیمت 4 هزار و 500 تومان نیز به فروش برسانند در صورتی که هزینه بذر و عمل آوری بیشتر از این مبلغ شده است. 

- تذکر حسین مقصودی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب به وزیر نیرو؛ علت عدم نظارت و مدیریت در لایروبی مسیر سیلاب های سدها، همچنین تذکر به رئیس جمهور؛ عدم توضیح قانونی درباره سهم شهرداری ها و راهنمایی و رانندگی از محل جرائم راهنمایی و رانندگی.

- تذکر الهیار ملکشاهی نماینده کوهدشت به وزیر جهاد کشاورزی؛ عدم اجرای طرح آبخیزداری موجب سیل در شهرستان های کوهدشت و رومشکان شده و خسارات فراوانی ایجاد کرده است.

- تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مشهد، کلات به وزیر کشور؛ علیرغم مکاتبات متعدد مبنی بر درخواست ارائه گزارش از چگونگی اجرای دستورالعمل تشکیل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی استان و شهرستان ها متاسفانه تاکنون به غیر از چند استان محدود باقی استان ها نسبت به برگزاری جلسات هیچگونه اقدامی نداشته اند، چرا وزارت کشور نسبت به این امر مهم هیچگونه اقدام حداقلی را انجام نداده است. همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: چرا علیرغم تحریم‌های ظالمانه و جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکا علیه ایران اقدامی در جهت ممنوعیت واردات اقلام کشاورزی از آمریکا صورت نگرفته است به طوری که در بازه مرداد تا شهریور ماه سال گذشته ایران مقام اول واردات سویا از آمریکا شده است.

 -تذکرقاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر، چالوس به وزیر آموزش و پرورش: علیرغم مصوبه مجلس در تاریخ 13/6/97 پیرامون استخدام نیروهای حق‌التدریس چرا تاکنون آیین‌نامه آن تدوین نشده است.

 -تذکرسیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به  همراه 4 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: جلوگیری از ارائه کار و پروژه که خلاف مصوبه شورای عالی آب کشور است.

 -تذکرنادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر کشور: ساخت و نوسازی اماکن مرزبانی پرتردد کشور با توجه به اقدامات کشورهای همسایه در این مورد ضروری است. همچنین در تذکر دیگر به رئیس جمهور: تسریع در کمک هزینه حق مسکن مصوبه شورای عالی کار در دولت با توجه به اولین پرداخت پایه فروردین صورت پذیرد. رسیدگی جدی  و فوری به خانواده معظم شهدا و جانبازان در مناطق سیل زده به خصوص جانبازان شیمیایی و دارای نقص عضو. همچنین در تذکر دیگر به رئیس جمهور: رسیدگی به پرداخت حقوق 98 هزار نفر از کارکنان از جمله کارگران شهرداری. تذکر به وزیر کشور و اقتصاد و دارایی: تسریع در پرداخت مطالبات به حق بازنشستگان سال 1396 دولت.

- تذکر احد آزادی خواه نماینده ملایر به وزیر نیرو: ضرورت تسریع در تصمیم افزایش تراز آب سد سیمره جهت جلوگیری از آبگرفتگی شهرها و روستاهای دشت آزادگان.

 -تذکرحسین هاشمی تختی نژاد نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر به وزیر نیرو: چرا نسبت به اصلاح تراز مجاز آب سد سیمره اقدامی نمی‌شود در حالی که با استفاده از تمام ظرفیت‌های این سد حجم مخزن آن به میزان دو میلیارد مترمکعب افزایش و ورودی سد کرخه کاهش خواهد یافت.

 -تذکرحسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار به رئیس جمهور: در حالی که مردم در تأمین معیشت خود در فشار و تنگنای اقتصادی هستند سفارش روزانه غذا توسط مدیران اجرایی از رستوران‌های لوکس با قیمتی گزاف و اسراف غذا در دستگاه‌های اجرایی در تهران با چه منطقی سازگار است. همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: با توجه به میزان حقوق پایین کارکنان ادارات مربوطه علت استرداد 35 درصد فوق‌العاده ویژه پرداختی به کارکنان آن وزارتخانه در یکی دو سال اخیر چیست.

-تذکرقرجه طیار نماینده مردم گنبد کاووس به همراه 10 نفر از نمایندگان به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر آموزش و پرورش: اختصاص سهمیه ویژه مناطق سیل زده در کنکور 98.

 -تذکرنورمحمد تربتی نژاد نماینده مردم گرگان، آق قلا به وزیر علوم: یادآوری می‌گردد چرا نسبت به تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری کارشناسی ارشد و کارشناسی اقدام نمی‌کنید در حالی که داوطلبان و خانواده آنان در مناطق سیل زده شدیداً تحت تأثیر شرایط قرار گرفته و نگران سرنوشت فرزندان خود در این آزمون‌ها هستند.

 -تذکرزهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه به وزیر علوم: دستور بررسی جهت تعویق زمان کنکور کارشناسی ارشد به دلیل حوادث ناشی از سیل اخیر برای برخی از شرکت‌کنندگان.

 -تذکرحبیب اله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند به وزیر راه و شهرسازی: چرا در رابطه با احداث بزرگراه زابل – زاهدان و راه‌های روستایی اقدام اساسی صورت نمی‌گیرد.

- تذکرمحمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز به وزیر ارتباطات: نبود زیرساخت‌های مخابراتی مناسب و پایدار در مقابل حوادث موجب تشدید بحران ناشی از بارش‌های اخیر در الیگودرز شده است./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet