پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/12 14:21:00
سرویس سیاسی
معاون امور حقوقی وزارت کشور خبر داد:

تغییر استاندارد اصفهان قطعی است

**معاون امور حقوقی وزارت کشور گفت: رمز توسعه و شکوفایی کشور در دهه چهارم انقلاب هماهنگی و انسجام میان تمام قواست.

ه گزارش خانه ملت، مهدی محمدی فر در گفتگو با خبرنگاران پارلمانی اظهار داشت: در دهه چهارم انقلاب، همزمان با روی کار آمدن دولت نهم و آغاز برنامه پنجم توسعه لازمه پیشرفت کار و هماهنگی و انسجام میان قواست که تلاش می‌کنیم این انسجام و هماهنگی بین وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی براساس رویکرد رئیس جمهور و وزیر کشور اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این اهداف قصد داریم در حوزه مجلس یک هماهنگی و تعامل بیشتری بین وزارت کشور و مجلس برگزار کنیم، جلسات مشترکی بین مجلس و دولت، بین هیات رئیسه مجلس و دولت برقرار شود تا زمینه تعامل بیش از گذشته فراهم آید.

معاون پارلمانی وزیر کشور یادآور شد: براساس تدابیری که در امتداد خواست رئیس جمهور قرار گرفته در جهت انسجام وحدت وزارت کشور به عنوان یک وزارتخانه کشور مدار، درصدد این است با توجه به زمینه و پایه‌ای که موجو داست اقدامات لازم را برای به وحدت رسیدن و هماهنگی به انجام برساند.

وی در خصوص انتخاب استانداران و بحث تعامل گفت: بحث تعامل و همکاری مجلس و دولت به معنی تداخل در قوا نیست.

معاون وزیر کشور خاطر نشان کرد: جابجایی استانداران در 2 یا 3 مورد قطعی شده است از جمله اصفهان.

محمدی فر یادآور شد: انتخاب استانداران با هماهنگی با مجمع نمایندگان استان‌ها انجام می‌شود و حفظ استقلال قوا مد نظر ما خواهد بود. مشورت می‌گیریم اما این موضوع براساس شاخص‌هایی صورت می‌گیرد.

وی در خصوص انتخاب استانداران گفت:‌ انتخاب استانداران براساس مطالعات اجتماعی، جغرافیایی، سیاسی انجام می‌شود با درنظر گرفته مباحث مربوط به توسعه، امنیت و خواست مردم، براساس این توافق افراد برای احراز استانداری در استان‌ها انتخاب می‌شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet