آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مشکلات منابع طبیعی داد رهبری را هم درآورده

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به فقدان آمار دقیق از مشکلات پیش روی جنگل ها گفت: اگر به 20 سال گذشته بنگریم، مصیبت را با چشم خود می بینیم و حتی داد رهبری را درآورده اند.
شنبه 3 فروردین 1398 ساعت 09:11
مشکلات منابع طبیعی داد رهبری را هم درآورده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به فقدان آمار دقیق از مشکلات پیش روی جنگل ها گفت: اگر به 20 سال گذشته بنگریم، مصیبت را با چشم خود می بینیم و حتی داد رهبری را درآورده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109335443147.jpg مشکلات,منابع,طبیعی,داد,رهبری,را,هم,درآورده Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدراضی نوری ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی گفت: مجلس وظیفه دارد با تصویب قوانین مناسب منابع طبیعی را به عنوان یک امانت به دست نسل های آتی برساند؛ اما متاسفانه بدلیل زیاده خواهی‌ها و تغییر کاربری بی جا، آتش سوزی را دامن می‌زند.

وی با اشاره به جرایم زیست محیطی متعدد اظهار کرد: معمولا از سازمان جنگل ها اعضایی به مجلس دعوت می‌شوند و مشکلات این حوزه را بررسی می‌کنند.

نوری با اشاره به فقدان آمار دقیق از مشکلات پیش روی جنگل‌ها گفت: اگر به 20 سال گذشته بنگریم، مصیبت را با چشم خود می بینیم که حتی داد رهبری را درآورده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس نیز در فزونی یافتن دست درازی ها به عرصه‌های طبیعی با تصویب قوانینی نظیر چاه های غیر مجاز تاثیر گذار بوده، اظهار کرد: قانونی تصویب نشد که اعلام کند مردم چاه حفر کنید! امروز دو سوم چاه های غیر مجاز و منابع و مراتع هم مشخص هستند و ارتباط تنگاتنگی میان منابع طبیعی و محیط زیست وجود دارد.

نوری ادامه داد: درختان و جنگل و گیاه و مرتع در زیر مجموعه منابع طبیعی جای می‌گیرد و خاک و آب نیز در حیطه محیط زیست می گنجد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: درختان و بیشه‌ها نقش اساسی در آبخیزداری و تقویت خاک دارند و اگر مشکلاتی در محیط زیست وجود دارد بدلیل عدم استفاده صحیح از منابع طبیعی است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000