هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون برنامه و بودجه پاسخ داد؛

فواید بازار باز ارزی در بودجه98 چیست؟

سرویس دیگر رسانه‌ها
حسینی با اشاره به اتخاذ تصمیم بانک مرکزی در راستای ایجاد سامانه بازار متشکل ارزی، از وجود یک بازار باز یاد و به تشریح فواید آن در قالب بودجه 98 اشاره کرد.
دوشنبه 5 فروردین 1398 ساعت 11:14
فواید بازار باز ارزی در بودجه98 چیست؟ حسینی با اشاره به اتخاذ تصمیم بانک مرکزی در راستای ایجاد سامانه بازار متشکل ارزی، از وجود یک بازار باز یاد و به تشریح فواید آن در قالب بودجه 98 اشاره کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108545177513.jpg فواید,بازار,باز,ارزی,در,بودجه98,چیست؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسینی ضمن تشریح عملکرد بازار متشکل ارزی اظهار کرد: بدلیل وجود تقاضا و کمبود عرضه، دولت قادر به مدیریت ارز نبود و لذا به این نتیجه رسید که از ارز نیمایی برای کالاهای مورد نیاز کشور به جز کالای اساسی استفاده کند!

وی ادامه داد: از نظر بانک مرکزی تنها ارز 4200 تومانی برای کالاهای اساسی و ارز نیمایی بر اساس ارز صادراتی در کشور فعال است.

حسینی گفت: در کنار این دو متاسفانه بازار سومی شکل گرفت که ابتدا خارج از مرز ها بود و قیمت ارز را به صورت لحظه ای و ثانیه ای تغییر می داد و این نرخ تغییر در زمان های کوتاه موجب تعیین قیمت در اقلام مصرفی مردم بود.

این نماینده مجلس روند مذکور را موجب تصمیم بانک مرکزی برای مدیریت ارزی خواند و افزود: این بازار نسبت به دو بازار دیگر عددی بسیار پایین ولی در فضای روانی کشور تاثیرات فراوانی در پی داشت.

حسینی مدیریت رخدادهای ارزی خارج از مرزها را از نتایج برقراری بازار سوم دانست و ادامه داد: از این طریق صحبت از ارز 11 و 12 هزار تومانی در بازار سوم بود که امروز نیز مجدد دچار تغییر شده است.

وی نوسانات نرخ ارز در بازار سوم را نیز موجب نگرانی مردم خواند و گفت: بانک مرکزی در صدد ایجاد سامانه ای بود که هنوز تکمیل نشده است و در احکام قانون بودجه 98 به بحث بازار باز یا استفاده از بازار متشکل ارزی اشاره شده است.

حسینی در این خصوص گفت: بر اساس سیاست های بانک مرکزی باید بتوانیم سه بازار یاد شده را مدیریت نمایم.

وی افزود: ارز مازاد صادرات که برای واردات یکسری اقلام استفاده می شود در این سامانه عرضه شده و قابلیت مدیریت خواهد داشت./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000