هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون تحقیقات مجلس:

نظام رتبه بندی برای معیشت و منزلت فرهنگیان است

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون تحقیقات مجلس با بیان اینکه نظام رتبه بندی در سند تحول هم برای معیشت و هم برای منزلت فرهنگیان لحاظ شده، گفت: این موضوع سالهاست که به عنوان یک مطالبه، میان دغدغه داران توسعه تعلیم و تربیت مطرح شده است.
سه‌شنبه 6 فروردین 1398 ساعت 09:18
نظام رتبه بندی برای معیشت و منزلت فرهنگیان است رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون تحقیقات مجلس با بیان اینکه نظام رتبه بندی در سند تحول هم برای معیشت و هم برای منزلت فرهنگیان لحاظ شده، گفت: این موضوع سالهاست که به عنوان یک مطالبه، میان دغدغه داران توسعه تعلیم و تربیت مطرح شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103120081705.jpg نظام,رتبه,بندی,برای,معیشت,و,منزلت,فرهنگیان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  محمد بیرانوندی رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام رتبه‌بندی در سند تحول هم برای معیشت و هم برای منزلت فرهنگیان لحاظ شده است، گفت: این موضوع سال های سال است که به عنوان یک مطالبه در میان دغدغه داران توسعه تعلیم و تربیت مطرح شده است.

وی از اجرای نیم بند سند تحول، انتقاد کرد و اظهار داشت: زیر نظام های سند تحول بنیادین به پایان رسیده است و در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد و بخش رتبه بندی معلمان معطل ابلاغ نبود بلکه مشکل برای منابع مالی آن است و اگر منابع مالی به خوبی دیده می شد، حتما می شد قبل از اینکه سایر زیرنظام ها معرفی شوند، آن را اجرا کرد.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون تحقیقات مجلس درباره اقدامات مجلس برای اجرای نظام رتبه بندی معلم‌ها بیان کرد: آنچه از دست مجلس با ابزارهایی که در اختیار دارد، مورد استفاده قرار گرفته است، به عنوان مثال در بازه‌ای، بیش از 150 امضا از نمایندگان برای اجرای نظام رتبه بندی جمع کردیم و به ریاست جمهوری فرستادیم. سهم مجلس نظارتی است و اگر طرحی می خواهیم ارائه دهیم، نباید برای دولت هزینه داشته باشد.

بیرانوند بیان کرد: در لایحه بودجه امسال دو هزار میلیارد تومان برای نظام رتبه بندی معلمان پیشنهاد شده است اما این مقدار برای اجرای حداقلی نیز کفاف نمی دهد و نیاز است برای اجرای کف این مقدار، حداقل چهار هزار میلیارد تومان نیاز داریم. همکاران عضو کمیسیون تلفیق باید تمام تلاش خود را بکنند تا به این مبلغ اضافه شود تا خواسته دغدغه داران تعلیم و تربیت اجرایی شود.

این نماینده مجلس اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان را صرفا دغدغه معلم‌ها ندانست و اظهار کرد: تمام کسانی که نسبت به حوزه آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت دغدغه‌مند هستند، خواستار اجرای این نظام هستند.

وی به نظام رتبه در برنامه ششم اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه در برنامه های پنج ساله گذشته نیز فقط 30 درصد اجرا شده است و در حال حاضر نیز اجرا شدن این قانون، شرایط مناسبی ندارد. تامین منابع مالی کار راحتی نیست و اجرایی کردن بسیاری از آن ها نیز نیازمند تامین اعتبارات مالی است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000