هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نمی توانیم مقابل فیلترشکن ها بایستیم

سرویس دیگر رسانه‌ها
نائب رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس خطاب به سران و مسئولان حکومتی در شورایعالی فضای مجازی در خصوص مصوبه اخیر این شورا گفت: دوستان بر اساس چه معیارهای کارشناسی و به استناد کدام قانون در کشور اعلام کردند فیلترشکن ها باید مسدود شوند؟
چهارشنبه 7 فروردین 1398 ساعت 14:28
نمی توانیم مقابل فیلترشکن ها بایستیم نائب رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس خطاب به سران و مسئولان حکومتی در شورایعالی فضای مجازی در خصوص مصوبه اخیر این شورا گفت: دوستان بر اساس چه معیارهای کارشناسی و به استناد کدام قانون در کشور اعلام کردند فیلترشکن ها باید مسدود شوند؟ https://cdn.icana.ir/d/019/201901105282567296.jpg نمی,توانیم,مقابل,فیلترشکن,ها,بایستیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیده حمیده زرآبادی نائب رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس مصوبه استفاده از وی پی ان قانونی و مقابله با فیلتر شکن ها را مصوبه مجلس ندانست و افزود: «این مصوبه اساسا دارای مشکل کارشناسی است.»

وی با بیان اینکه امکان اجرا شدن این مصوبه وجود ندارد، گفت: «بسیاری کشورها با توجه به فرهنگ و قوانین خود از فیلترینگ هوشمند استفاده می کنند؛ نظیر عدم دسترسی به سایت های مورد نظر با سرچ کلمه ای خاص! ولی این مصوبه مبنی بر مقابله با فیلترشکن ها بود.»

زرآبادی ادامه داد: «این مصوبه زمانی مطرح شد که تلگرام فیلتر شد و بسیاری افراد از فیلترشکن استفاده کردند.»

این نماینده مجلس گفت: «در یک بازه زمانی فیلترشکن ها کار نمی کردند؛ لذا افراد نوع فیلترشکن خود را تغییر می دادند که به ایجاد بازاری در حوزه فیلترشکن ها منتج می شد. فیلتر شکن یک تکنولوژی است و ما نمی توانیم مقابل تکنولوژی بایستیم.»

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه که پرسید آیا این نظر شماست یا نظر کمیسیون صنایع مجلس، اذعان داشت: «این نظر بنده است؛ به عنوان یک کارشناس در این حوزه. دوستان توجیهی دارند که بر اساس چه معیارهای کارشناسی اعلام کردند فیلترشکن ها باید مسدود شوند، به استناد به کدام قانون است؟»/

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000