هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

تامین نقدینگی خودروسازها، مشکلات این حوزه را برطرف می‌کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
رضیان گفت: می توانیم با تامین نقدینگی صنعت خودرو، مشکلات مربوط به تولید و تامین نیازهای خودرویی کشور را برطرف کنیم.
چهارشنبه 7 فروردین 1398 ساعت 12:30
تامین نقدینگی خودروسازها، مشکلات این حوزه را برطرف می‌کند رضیان گفت: می توانیم با تامین نقدینگی صنعت خودرو، مشکلات مربوط به تولید و تامین نیازهای خودرویی کشور را برطرف کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201708100792923120.jpg تامین,نقدینگی,خودروسازها،,مشکلات,این,حوزه,را,برطرف,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملـت، عبدالله رضیان در آغاز با اشاره به کمک دو هزار میلیاردی که دولت به قطعه سازها در قالب تسهیلات کرده است، گفت: مشکل اصلی خودروسازها نقدینگی است و با توجه به بدهی هایی که به وجود آمده و زیان های انباشتی که در این مدت با نوسانات در قیمت خودرو به وجود آمده، این مسئله تشدید شده است.

وی بیان کرد: صنعت خودرو در کشور به یک موضوع استراتژیک تبدیل شده است زیرا تعداد زیادی از اشتغال کشور به خودرو وابسته است و همه این موضوعات سبب شده، حاکمیت برای کمک به بخش خودرو توجه ویژه داشته باشد تا نیازهای خودرویی کشور تامین شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص وجود چالش های جدی در واردات خودرو گفت و تاکید کرد: می توانیم با تامین نقدینگی خودرو، مشکلات مربوط به تولید و تامین نیازهای خودرویی کشور را برطرف کنیم، بنابراین نگاه وزارت صنعت و معدن و همچنین مجلس این است که نقدینگی مورد نیاز کارخانه های خودروسازی تامین شود.

وی در عین حال اظهار داشت: البته تسهیلات بانکی در صورتی که سود تسهیلات زیاد باشد، شاید خیلی مشکلی از خودروسازها برطرف نکند و میزان بدهی ها به بانک ها نیز در حال حاضر زیاد است و حتی در شرکت سایپا، وضعیت خیلی بغرنج است و بنابراین این سوال پیش می آید، آیا خودروساز با این نرخ سود، می توانند سرمایه شان را بازگردانند و منفعتی از این رهگذر به دست بیاورند یا خیر.

این نماینده مجلس در عین حال ادامه داد: حقیقت آن است، در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی کشور، چاره ای نداریم و نیاز است مشکل خودروی کشور را حل و برطرف کنیم زیرا بر اساس اعلام شرکت های خودروساز، مشکل اصلی تامین نقدینگی بخصوص در بخش قطعه سازان است./

پایان پیام 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000