شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/07/12 14:51:00
سرویس فراکسیون ها
فدایی:

ریاست لاریجانی در فراکسیون با اجماع اصولگرایان بود

**فدایی گفت: بحث ریاست آقای لاریجانی در مجلس ازابتدا بر اساس تفاهمی که بین آقای احمدی‌نژاد و لاریجانی انجام گرفته بود صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"حسین فدایی" عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبعا متناسب با این تفاهم باید زمینه ای درست می‌شد که دوستانی که یکی از اضلاع سه‌گانه جبهه‌ اصولگرایان را تشکیل می‌دادند با هم بتوانند در رقم زدن امور مجلس کار کنند.

وی گفت: در یکسال اول مجلس این مسیر طی شد، اما در این دوره دوستانی که به دولت نزدیک‌تر بودند احساس می‌کنند که باید در این روند تغییراتی ایجاد شود.

فدایی با بیان این‌که ما در تفاهم‌های اولیه نقدهایی داشته و داریم، گفت: البته نفس این‌که رییس مجلس و رییس فراکسیون با یک نفر باشد، در مصلحت مجلس هست یا نیست به تامل جدی نیاز دارد؛ اما در این مرحله دوستان ما که با دولت نزدیک هستند فکر می‌کنند روند گذشته مشکلاتی را به وجود آورده و ادامه‌ آن به مصلحت نیست؛ لذا به صحنه آمدند و ما نیز همکاری خود را داشته‌ایم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس،خاطر نشان کرد: در مرحله‌ قبل یکی از اضلاع اصولگرایان فعال در این زمینه بودند و حال ضلع حامیان دولت می‌خواهد فعال‌تر باشد، و در مرحله‌ بعد نیز دوستان دیگر به صحنه می‌آیند که همان اصولگرایان تحول‌خواه هستند.

وی با بیان این‌که در گذشته روال مجلس این‌گونه بود که به مصلحت نمی‌دیدند ریاست مجلس و ریاست فراکسیون یکی باشد، گفت: این یک تفاهم نانوشته و قابل قبول بود، اما در این دوره رعایت نشد؛ لذا پیشنهاد تغییر اساسنامه در این زمینه از همین حیث است.

نماینده تهران در مورد عملکرد فراکسیون اصولگرایان در یکسال گذشته، گفت: قطعا فراکسیون در بسیاری از مسائل اساسی و جدی می‌توانست فعال‌تر و اثرگذارتر باشد مثلا در انتخابات و هم‌چنین در مسائلی که بعد از انتخابات پیش آمد و هم‌چنین ظلمی که به نظام صورت گرفت مجلس باید پیش‌تازی می‌کرد و مسائل را مطالبه می‌کرد، اما این کار صورت نگرفته است.

فدایی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چگونه بین آقای لاریجانی و آقای احمدی‌نژاد تفاهم صورت گرفته در حالی که آقای احمدی‌نژاد رییس قوه‌ مجریه هست و آقای لاریجانی نماینده‌ مجلس، که از سوی نمایندگان به عنوان رییس مجلس انتخاب شده است، گفت: نفس دخالت دو قوه هیچ زمان قابل قبول نبوده و نیست، اما دوستانی که همراه دولت و نزدیک‌تر به آقای احمدی‌نژاد بودند این رای را اعمال کردند.

وی در پاسخ به این سوال که مگر حامیان دولت در مجلس چه تعداد هستند و چه وزنی دارند؟ گفت: مهم وزن نیست. مهم آن است که بین سه ضلع اصولگرایان دو ضلع به تفاهم رسیده‌اند.

نماینده تهران، در پاسخ به این سوال که بر این اساس شما معتقدید آقای لاریجانی را حامیان آقای احمدی‌نژاد رییس مجلس کرده‌اند، گفت: در این زمینه اصولگرایان تفاهم کرده‌اند.

فدایی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان این نتیجه‌گیری را داشت که بین آقای رییس جمهور و آقای لاریجانی این تفاهم صورت گرفت تا آقای لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نشود، گفت: من این نتیجه‌گیری را ندارم.

وی در مورد ترکیب شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان با اشاره به نوع انتخاب اعضای فراکسیون از هر استانی، گفت: در این دوره تغییرات جدیدی اعمال شده است که البته نقدهایی به آن وارد است. در این دوره عده قابل توجهی از دوستان بنابر دلایلی کاندیدا نشدند که برخی اظهار می‌کنند یکی از دلایل این امر آن است که رییس مجلس و رییس فراکسیون یکی است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، در مورد انتخاب این دوره‌ مجمع نمایندگان برای حضور در شورای مرکزی فراکسیون، گفت: در دوره‌ قبل آقایان باهنر، بادامچیان، صدر، زارعی و خانم رهبر حضور داشتند که چهار نفر از این افراد از جبهه‌ی پیروان خط امام و رهبری بودند اما در این دوره روسای ضلع حامی دولت حضور بیشتری داشته‌اند و در استان‌های دیگر نیز انتخابات بر همین اساس بود.

فدایی در پاسخ به این سوال که آیا تغییر لاریجانی در این دوره به خاطر موضع‌گیری‌های او در انتخابات بوده است یا خیر، گفت: بله نقدهای جدیی نسبت به ایشان و ناکارآمدی فراکسیون و هیات رییسه وجود دارد.

وی در مورد موسوی، گفت: یک فردی که خود را درون نظام تعریف می‌کرد عملکردش خلاف این اعتقاداتش بود و طبعا اگر بخواهد این مسیر را ادامه دهد زاویه ایجاد خواهد کرد و با نظام فاصله خواهد گرفت.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، در پاسخ به این سوال که چرا بیت امام(ره) از وی حمایت می‌کند، گفت: ما هم از خیلی چیزها حمایت می‌کنیم. نفس حمایت دلیل نمی‌شود که اصل موضوع نفی شود، زیرا قانون‌شکنی صورت گرفته و در مقابل رای ملت ایستاده‌اند که این دیگر خلاف اعتقادات و ارزش‌های انقلاب است.

فدایی تاکید کرد:برای پایان دادن به این مسائل باید قانون را فصل‌الخطاب قرار دهیم و همه به آن پایبند باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet