هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عابدی:

بهداشت روانی مردم مناطق سیل زده فراموش نشود

سرویس اجتماعی
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بیماری های جسمی و روحی می تواند مشکلات موجود در مناطق سیل زده را افزایش دهد که باید با تدبیر و اقدامات لازم از این مشکلات جلوگیری کرد.
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 10:47
بهداشت روانی مردم مناطق سیل زده فراموش نشود سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بیماری های جسمی و روحی می تواند مشکلات موجود در مناطق سیل زده را افزایش دهد که باید با تدبیر و اقدامات لازم از این مشکلات جلوگیری کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904108951573536.jpg بهداشت,روانی,مردم,مناطق,سیل,زده,فراموش,نشود Icana

حیدر علی عابدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لزوم توجه ویژه وزارت بهداشت به بهداشت روانی و روحی در مناطق سیل زده گفت: زمانی که حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله حادث می شود، به تبع آن ضربه ای روانی و روحی برای مردم آن منطقه بوجود می آید که باعث غیرقابل پیش بینی شدن رفتار و کردار افراد در مواجه با بلایای طبیعی خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: همانگونه که یکی از وظایف وزارت بهداشت و درمان، کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری های واگیردار در مناطقی است که دچار حوادث طبیعی شده اند، همچنین وظیفه دارد در خصوص بهداشت روانی و روحی افراد، برنامه ریزی های لازم را داشته باشد که بهداشت روانی ممکن است از طریق روان شناسان یا روان پزشکان صورت گرفته و یا از طرق دیگر انجام شود.

بهداشت روانی از جمله اصول مهم بهداشت اولیه است که باید وزارت بهداشت به آن توجه داشته باشد

بهداشت روانی از اصول مهم بهداشت اولیه

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: بهداشت روانی از جمله اصول مهم بهداشت اولیه است که باید وزارت بهداشت و درمان به آن توجه داشته باشد، البته در خانه های بهداشت و سلامت،  تا حدودی بحث بهداشت روانی صورت می گرفته که به طور قطع نیاز دارد، مورد پیگیری قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: گزارشی را وزارت بهداشت در خصوص اقدامات این وزارتخانه در مناطق سیل زده ارائه کرد و هم چنین از آمادگی های لازم این وزارتخانه درخصوص جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار از طریق آب و همچنین بهداشت روانی و روحی در این مناطق صحبت شد که البته این اقدامات باید به طور جد، مورد توجه قرار گرفته و اجرایی شود؛ چراکه بیماری های جسمی و روحی می تواند مشکلات موجود در مناطق سیل زده را افزایش دهد که باید با تدبیر و اقدامات لازم از این مشکلات جلوگیری کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000