هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خادمی:

وزارت نفت هیچگاه به فکر محیط زیست خوزستان نبوده است

سرویس اجتماعی
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با تاکید بر اینکه از زمانی که نفت در کشور کشف شد اقتصاد مورد توجه قرار گرفت و محیط زیست مغفول ماند، گفت: وزارت نفت هیچگاه به فکر محیط زیست خوزستان نبوده است.
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 11:22
وزارت نفت هیچگاه به فکر محیط زیست خوزستان نبوده است نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با تاکید بر اینکه از زمانی که نفت در کشور کشف شد اقتصاد مورد توجه قرار گرفت و محیط زیست مغفول ماند، گفت: وزارت نفت هیچگاه به فکر محیط زیست خوزستان نبوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/94736.jpg وزارت,نفت,هیچگاه,به,فکر,محیط,زیست,خوزستان,نبوده,است Icana

هدایت الله خادمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه اقدامات وزارت نفت خشکی تالاب ها، زمین ها و نخیلات کشاورزی خوزستان را به دنبال داشته است، گفت: وزارت نفت هیچگاه به فکر محیط زیست خوزستان نبوده است.

هدایت اله خادمی

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه پروژه های عمرانی خوزستان پیوست زیست محیطی ندارند، افزود: در سال های گذشته به رعایت پیوست زیست محیطی در اجرای پروژه ها توجه نشده است.

وی با یادآوری بازدید از یکی از تاسیسات نفتی حفاری ایتالیا، گفت: دستگاه های حفاری بدون صدا بودند وقتی علت این موضوع را پرسیدیم گفتند در برخی موارد شاید پرنده یا حیوانی از این محیط عبور کند و نمی خواهیم صدای دستگاه ها پرنده ها را اذیت کند و جالب است که طی چند ساعتی که در آنجا حضور داشتم هیچ پرنده ای عبور نکرد و زمانی که این موضوع را با مسئولان آنجا در میان گذاشتم گفتند بالاخره عبور می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در حالی که ما کنده های حفاری که حاوی صدها نوع مواد سمی است را وارد محیط زیست می کنیم؛ تاسیسات حفاری در دل تالاب ها ایجاد شده اند و نه تنها به فکر محیط زیست کشور نیستیم بلکه با اقدامات غیراصولی جان انسان ها را نیز به خطر می اندازیم.

از زمانی که نفت در کشور کشف شد اقتصاد مورد توجه قرار گرفت و محیط زیست مغفول ماند

خادمی ادامه داد: اینکه مسئولان وزارت نفت مطرح می کنند ما به فکر محیط زیست هستیم به هیچ وجه مورد تایید نیست و از زمانی که نفت در کشور کشف شد اقتصاد مورد توجه قرار گرفت و محیط زیست مغفول ماند.

مسجدسلیمان که اولین شهر نفتی کشور است در حال حاضر شهر سوخته و فراموش شده محسوب می شود

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به دلیل بی توجهی نسبت به نگاه محیط زیستی، مسجدسلیمان که اولین شهر نفتی کشور است در حال حاضر شهر سوخته و فراموش شده محسوب می شود و به اندازه ای مواد سمی و شیمیایی وارد محیط زیست آن شده است که دیگر جای زندگی نیست و همچنین زمین های آن غیرقابل استفاده برای کشاورزی است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000