ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1398/01/31 14:51:00
سرویس سیاسی
رضایی:

غربی ها با حذف عمر البشیر برای حکومت دست نشانده زمان می خرند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:غربی ها خیلی زود یک سناریوی را ترتیب دادند که با حذف عمرالبشیر بتوانند یک رفتار مُسکنی ایجاد کنند و یک عنصر دست نشانده ای را حاکم کنند.
غربی ها با حذف عمر البشیر برای حکومت دست نشانده زمان می خرند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:غربی ها خیلی زود یک سناریوی را ترتیب دادند که با حذف عمرالبشیر بتوانند یک رفتار مُسکنی ایجاد کنند و یک عنصر دست نشانده ای را حاکم کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904100132424485.jpg غربی,ها,با,حذف,عمر,البشیر,برای,حکومت,دست,نشانده,زمان,می,خرند Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تحولات سودان و استعفای عمرالبشیر ،گفت:جامعه ی سودان یک جامعه مذهبی با تشکل ها و احزاب سیاسی است و احزابی با سابقه نسبتاً قوی و اثرگذار در این جامعه دارد.

وی افزود: جریانات فکری که در سودان وجود دارند،نمی توانستند با حاکمیت  منطبق  شوند و پیش بینی می شد که یک حرکت اجتماعی و یک حرکت گسترده که می توان از آن به بهار اسلامی تعبیر کرد،اتفاق بیفتد.

محمد ابراهیم رضایی


نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه ممکن است موجی از بهار عربی که در چند سال قبل اتفاق افتاد را در سودان شاهد باشیم،تاکید کرد: وقتی که این حرکت شروع شد،حاکمیت فعلی سودان که پشتوانه اجتماعی خود را از دست داده بود به شدت و به طور واضح مشخص بود که با یک حرکت اجتماعی سقوط می کند.

بیشتر بخوانید:

 

غرب با حذف عمر البشیر یک فضای مُسکنی ایجاد کرده است

رضایی خاطرنشان کرد:به نظرم آمریکایی ها و یا انگلیسی ها عجله کردند و زودتر یک سناریوی را ترتیب دادند که با حذف عمرالبشیر بتوانند یک رفتار مُسکنی ایجاد کنند و بتوانند حاکمیت را تغییر دهند و یک عنصر دست نشانده ای را بیاورند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براین که همینکه غربی ها زمان را از مردم بخرند به اهداف خودشان قطعا خواهد رسید،مطرح کرد:غربی ها با حمایت عربستان و امارات می خواهند از بُعد اجتماعی یک فضایی ایجاد کنند که مردم قانع شوند به اینکه با یک ساختار جدید مواجه هستند و منتظر بمانند تا اهداف آنها در آینده محقق شود .

حذف سران حرکت های اجتماعی کشورها از رفتارهای بارز غربی ها است

رضایی در ادامه افزود:در منشی که غربی ها دارند با سرعت حذف سران حرکت اجتماعی را در برنامه کار می‌گذارند؛ یا حذف فیزیکی می شوند و یا به نحوی از فضای قدرت حذف می شوند؛ یا اینکه آنها را ضعیف می‌کنند تا دیگر نتوانند رهبری کنند.

نماینده مردم خمین در مجلس با اشاره به وعده دوساله مخالفان  به مردم سودان،خاطرنشان کرد:مخالفان در سودان  با سرعت اعلام کردند که ظرف دو سال تغییر را ایجاد می کنند و یک فرایند دو ساله پیش بینی می‌کنیم؛در این دو سال می‌خواهند بسترهای لازم را فراهم کنند مانند کشور مصر،بلایی که سر کشور مصر را می‌خواهند در سودان پیاده کنند.

وی با اشاره به اهمیت ژئوپلتیک سودان در منطقه مطرح کرد:غربی ها می خواهند با پشتیبانی عربستان و امارات و حمایت های مالی به اهداف و منافعی که آنها برای خودشان پیش‌بینی می کنند،برسند.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براین که اگر مردم سودان اشتباه کنند؛بلایی که بر سرمصر آمد پیش‌بینی می‌شود که برسر سودان هم خواهد آمد،تصریح کرد:تا الان اعتراضات اجتماعی نشان می‌دهد که جامعه با زیرکی و با هوشیاری دست دشمنان خودشان را خوانده است و الان دارد مقاومت می‌کند و اگر این روند مقاومت ادامه پیدا کند؛ مردم سودان کاملا می‌توانند بر حکومت مسلط شوند و اهداف شان برسند؛ البته اگر فریب نخورند و عقب نشینی نکنند به اهدافشان می‌رسند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet