هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بابایی مطرح کرد:

بیمه، راهکاری موثر در مدیریت حوادث طبیعی

سرویس اجتماعی
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس بیمه را راهکاری موثر در مدیریت حوادث طبیعی دانست.
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 12:27
بیمه، راهکاری موثر در مدیریت حوادث طبیعی عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس بیمه را راهکاری موثر در مدیریت حوادث طبیعی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103141580770.jpg بیمه،,راهکاری,موثر,در,مدیریت,حوادث,طبیعی Icana

روح الله بابایی صالح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم بیمه حوادث طبیعی با توجه به سیل اخیر و وارد شدن خسارات فراوان به مردم گفت: با توجه به اینکه مردم در سال های اخیر نسبت به بیمه ها از جمله بیمه کشاورزی بی اعتماد شده اند، غالبا اعتمادی به بیمه ها ندارند و این بی اعتمادی مردم، ناشی از عدم اجرای تعهدات شرکت های بیمه گر بوده است.

بیمه کشاورزی اعتماد مردم را خدشه دار کرد

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در سال های گذشته، کشاورزانی که خسارت دیده بودند، شرکت های بیمه گر تعهدات خود را نسبت به پرداخت خسارت به کشاورزان اجرا نمی کردند و حتی اگر خسارتی را  پرداخت می کردند، در بازه زمانی طولانی مدت پرداخت می شد که باعث نارضایتی بسیاری از کشاورزان شده بود.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: اگر در خصوص بلایا و حوادث طبیعی نیاز به قانونگذاری باشد، مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که مصوبه را در خصوص بیمه حوادث طبیعی را گذرانده و آن را با توجه به اتفاقات اخیر برای مردم اجباری کند؛ چراکه کشورمان از منظر جغرافیایی در منطقه ای حادثه خیز از لحاظ طبیعی قرار دارد و باید برای کم تر شدن خسارات ناشی از حوادث طبیعی تدابیری جدی اتخاذ شود.

مردم تمامی امکانات و اموال خود را بیمه کنند

وی بیان کرد: اتفاقاتی که در روزهای گذشته در کشور رخ داد و سیلی که در برخی استان های کشور به وقوع پیوست، باعث تخریب منازل مسکونی مردم و همچنین زمین های کشاورزی آنها شد که با بیمه کردن ، می توان خسارات ناشی از  بلایای طبیعی را تا حدود بسیار زیادی کاهش داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم باید زمین های کشاورزی، اموال، امکانات و منازل مسکونی خود را که قابلیت بیمه شدن را دارند، بیمه کنند تا هنگام حادث شدن حوادث طبیعی، مشکلی بابت تامین خسارت نداشته باشند و علاوه بر آن شرکت های بیمه گر وظیفه دارند که بر اساس قانون، مردم را در خصوص لزوم بیمه کردن اموال خود مطلع نمایند.

به کزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی ، از تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی پس از 16 سال پیگیری، طی روزهای اخیر خبر داد.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000