شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/01/28 09:42:46
سرویس فرهنگی
میرزاده تاکید کرد:

دستگاه‌های اجرایی مکلف به تخلیه اماکن آموزش و پرروش در زمان مقرر هستند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی مکلف به تخلیه اماکن آموزش و پرروش ظرف مدت ۶ ماه اول سال ۹۸ هستند.
دستگاه‌های اجرایی مکلف به تخلیه اماکن آموزش و پرروش در زمان مقرر هستند سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی مکلف به تخلیه اماکن آموزش و پرروش ظرف مدت 6 ماه اول سال 98 هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105888456709.jpg دستگاه‌های,اجرایی,مکلف,به,تخلیه,اماکن,آموزش,و,پرروش,در,زمان,مقرر,هستند Icana

سیدحمایت میرزاده در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تاکید بر تخلیه ساختمان ها و زمین های متعلق به وزارت آموزش و پرورش در زمان مقرر توسط دستگاه های اجرایی و موسسات دولتی گفت: طبق قانون بودجه سال 98 به دستگاه های اجرایی و موسسات دولتی که تحت هر عنوانی ساختمان ها و زمین های وزارت آموزش و پرورش را در اختیار دارند، 6 ماه مهلت داده می شود که این ساختمان ها و زمین ها را تخلیه کرده و در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهند.

کمبود فضای آموزشی؛ مهم ترین عامل تخلیه اماکن آموزش و پرروش توسط دستگاه های اجرایی

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به مشکلاتی که در وزارت آموزش و پرورش در خصوص کمبود فضای آموزشی وجود دارد ، تصمیم بر این شد که در قانون بودجه سال 98، ساختمان ها و زمین های این وزارت خانه که در اختیار دستگاه های اجرایی و موسسات دولتی قرار دارد، برای تامین فضای آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش ظرف مدت 6 ماه تخلیه شود تا اینکه حدودی از مشکلات این وزارتخانه کاسته شود.

آموزش و پرورش پیگیری های لازم را در خصوص تخلیه اماکن متعلق به خود داشته باشد

این نماینده مجلس در دوره دهم با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش وظیفه دارد پیگیری های لازم را صورت دهد، ادامه داد: باید دستگاه های اجرایی و موسسات دولتی را در خصوص این مصوبه آگاه کرده و نامه نگاری های لازم صورت داده شود تا تمامی دستگاه هایی که ساختمان ها و زمین های آموزش و پرورش را در اختیار دارند، هرچه زودتر این ساختمان ها  و زمین ها را تخلیه کنند.

پیگیری از طریق مراجع قضایی در صورت استنکاف دستگاهی از تخلیه اماکن آموزش و پرورش

وی بیان کرد: اگر دستگاه یا موسسه ای دولتی از اجرای قانون استنکاف کرد، وزارت آموزش و پرورش باید تمامی مدارک لازم را به دستگاه های قضایی کشور ارائه کرده و و از طریق مراجع قضایی پیگیر تخلیه ساختمان ها و زمین های خود شود، البته نباید کار به آنجا بکشد؛ بنابراین آموزش و پرورش وظیفه دارد اطلاع رسانی های لازم را از شروع سال جدید انجام دهد تا دستگاه ها بهانه ای را برای تخلیه نکردن ساختمان ها در مدت قانونی یاد شده، نداشته باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس خاطرنشان کرد: قانون، وزارت آموزش و پرورش را پیگیر اصلی این مصوبه قرار داده؛ بنابراین اگر این وزارتخانه به دنبال تامین فضای آموزشی لازم برای سال تحصیلی جدید است، باید به طور پیوسته پیگیر این مصوبه باشد تا در موعد مقرر، ساختمان ها و زمین های خود را در اختیار داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet