هدر موبایل
1398/01/28 09:30:27
سرویس فرهنگی
قاضی زاده هاشمی:

برای تحقق گام دوم انقلاب به نظام فکری و مدیریتی نیاز داریم

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: به نظر می‌رسد که به یک نگاه و رویش جدید در بین نظام فکری و مدیریتی کشور داریم تا بتوانیم به اهداف گام دوم انقلاب دست پیدا کنیم.
برای تحقق گام دوم انقلاب به نظام فکری و مدیریتی نیاز داریم عضو هیات رئیسه مجلس گفت: به نظر می‌رسد که به یک نگاه و رویش جدید در بین نظام فکری و مدیریتی کشور داریم تا بتوانیم به اهداف گام دوم انقلاب دست پیدا کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102610267001.jpg برای,تحقق,گام,دوم,انقلاب,به,نظام,فکری,و,مدیریتی,نیاز,داریم Icana

سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌ هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: مقدمات تحلیلی و مفاهیم بیانیه گام دوم انقلاب بسیار فراوان است. قبلا مقام معظم رهبری دوره‌های انقلاب اسلامی را به 5 دوره تاسیس انقلاب، تثبیت انقلاب، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و جهانی شدن اسلام تقسیم کرده بودند. 20سال پیش ایشان سند چشم‌انداز 20 ساله را مطرح کردند و 10 سال قبل یعنی دهه عدالت، پیشرفت را به عنوان پایه‌های اولیه مطرح کردند.

برای تحقق گام دوم انقلاب دهه پنجاه، دهه شصت و دهه هفتادی ها باید به میدان بیایند

نسل جوان باید بتوانند تمدنی بر اساس گام دوم ایجاد کنند

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تصریح کرد: در 40 سال اول مقدمات پیشرفت یک تمدن را ایجاد کردیم یعنی ظرفیت‌هایی که باید ایجاد می‌شده، شامل تربیت و توسعه نیروی انسانی، فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، تثبیت و توسعه استقلال و پایداری در مقابل فشار خارجی و عدم فروپاشی علی‌رغم آن فشار؛ این‌ها مقدمات بالقوه‌ای بود که فراهم شده اما در دوره جدید که 40 سال دوم است، نسل جوان که قرار است 40 سال بعدی را مدیریت کند، وظیفه دارند با توجه به ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در ابعاد مختلف وجود دارد، تمدن ایجاد کنند.

بیانیه گام دوم انقلاب برای جوانان 40 سال آینده است

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب یک نگاه به گذشته دارد به معنی تعریف تهدید_فرصت؛ یک نگاه به آینده و یک تعریف ماموریت دارد که نگاه به آینده چگونه و با چه تعریف ماموریتی شکل بگیرد و توسط چه کسانی باید این اتفاق بیفتد، تمرکز این بیانیه بر کسانی است که 40 سال آینده کشور را به دست می‌گیرند یعنی به عبارت بهتر جوانان که مقام معظم رهبری نیز آنها را مورد خطاب قرار دادند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که برای تحقق این امر دولت و مجلس باید چه کارهایی انجام دهند، تصریح کرد: برای تحقق این امر دهه پنجاه، دهه شصت و دهه هفتادی‌ها باید به میدان بیایند و مجلس و دولتی باید شکل بگیرد که پایه، نگاه و آرمان آن بر اساس تحقق گام دوم باشد.

 اظهار داشت: به نظر می‌رسد که نیاز به یک رویش جدید در بین اول نظام فکری و بعد نظام مدیریتی کشور داریم تا بتوانیم به این اهداف دست پیدا کنیم ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet