هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی‌پور خبر داد:

حضور وزیر دادگستری در کمیسیون قضایی مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از حضور وزیر دادگستری در این کمیسیون برای پاسخ به سوالات نمایندگان و مهلت یک ماهه به وزیر برای پیگیری برخی مسائل مطرح شده خبر داد.
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 17:02
حضور وزیر دادگستری در کمیسیون قضایی مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از حضور وزیر دادگستری در این کمیسیون برای پاسخ به سوالات نمایندگان و مهلت یک ماهه به وزیر برای پیگیری برخی مسائل مطرح شده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904109597097575.jpg حضور,وزیر,دادگستری,در,کمیسیون,قضایی,مجلس,برای,پاسخ,به,سوالات,نمایندگان Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز (دوشنبه، 26 فروردین ماه )  کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، از حضور وزیر و معاونان دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: وزیر دادگستری برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در نشست امروز حاضر شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: سوال اول توسط نادر قاضی پور، مصطفی کواکبیان و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران و همچنین جمعی از نمایندگان در مورد موضوع شکایت 136 هزار نفر از افرادی که در پدیده شاندیز دچار ضرر و زیان شدند مطرح شد که وزیر دادگستری توضیحاتی مبنی بر اینکه در این پرونده رسیدگی هایی انجام شد و کیفرخواست صادر و جهت رسیدگی به شعبه دادگاه ارجاع شده ارائه کرد.

وی ادامه داد: در نهایت سوال کنندگان قانع نشدند و دلیل عمده آنها این بود که دادگستری استان خراسان رضوی از پذیرش شکایت افراد امتناع کرده که مقرر شد تیمی متشکل از وزارت دادگستری و دو نفر از اعضای کمیسیون قضایی از نزدیک به روند شکل گیری پرونده رسیدگی کنند و نسبت به ابهامات تحقیقات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، یادآور شد: سوال دوم توسط جهانبخش محبی نیا، نماینده مردم میاندوآب در مورد اقدامات انجام شده در قوه قضائیه برای مبارزه با فساد به ویژه فسادهای کلان و نحوه واریز وجوه پرونده های مالی به حساب هایی در خزانه دولت مطرح و در نهایت مقرر شد وزیر ظرف یک ماه موضوع را بررسی و نتیجه را به کمیسیون اعلام کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: سوال سوم از سوی حسن کامران دستجردی  نماینده مردم اصفهان در رابطه با علت عدم اجرای ماده 174 قانون آیین دادرسی مدنی مربوط به آگهی های روزنامه ها مطرح شد و این نماینده بر این باور بود که قوه قضائیه اغلب آگهی های خود را به روزنامه حمایت که وابسته به خود است می دهد و سایر روزنامه ها از این موضوع محروم می شوند که در این رابطه وزیر قول دادند اقدامات لازم را برای رفع این مشکل انجام دهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000