ایام محرم 1398
1398/01/28 09:21:54
سرویس فرهنگی
ابطحی مطرح کرد:

ادغام یا انحلال؛ تنها راه حل پیش روی موسسات آموزشی غیر انتفاعی

عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از رشد قارچ گونه موسسات آموزشی غیر انتفاعی در کشور گفت: ادغام یا انحلال؛ تنها راه حل پیش روی موسسات آموزشی غیر انتفاعی است.
ادغام یا انحلال؛ تنها راه حل پیش روی موسسات آموزشی غیر انتفاعی عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از رشد قارچ گونه موسسات آموزشی غیر انتفاعی در کشور گفت: ادغام یا انحلال؛ تنها راه حل پیش روی موسسات آموزشی غیر انتفاعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102483530657.jpg ادغام,یا,انحلال؛,تنها,راه,حل,پیش,روی,موسسات,آموزشی,غیر,انتفاعی Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به صحبت های وزیر علوم در خصوص داوطلبانه بودن انحلال یا ادغام موسسات غیر انتفاعی و غیر دولتی با یکدیگر گفت: یکی از اقدامات نادرستی که وزارت علوم در خصوص بالا رفتن آمار موسسات آموزشی غیرانتفاعی و غیر دولتی در کشور انجام داده، دادن مجوزهای بدون ضابطه در تاسیس این موسسات بود که وضعیت امروز آنها و به حد نصاب نرسیدن تعداد دانشجو در این موسسات، مشکلات فراوانی را برای وزارت علوم ایجاد کرده است.

صندلی های خالی، بلای جان موسسات آموزشی غیرانتفاعی

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از موسسات آموزشی غیر انتفاعی و غیر دولتی در سال های اخیر اقدام به جذب هیات علمی کردند، اما به دلیل نبود دانشجو و تعداد بالای صندلی های خالی در این موسسات، برخی از آنها منحل شده و یا با یک دیگر  ادغام شده اند.

اقداماتی که با پشتوانه علمی و مطالعه دقیق همراه نباشند، جز شکست هیچ ثمره ای ندارند

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: متاسفانه اقداماتی که با پشتوانه علمی و مطالعه دقیق همراه نباشند، جز شکست هیچ ثمره ای ندارند که دادن مجوز به ایجاد موسسات غیرانتفاعی و غیر دولتی بدون ضابطه از این قبیل اقدامات است که وزارت علوم باید تصمیمی برای این وضعیت اتخاذ کند.

وی تصریح کرد: باید در خصوص موسسات غیر انتفاعی و غیر دولتی، انحلال یا ادغام صورت بگیرد که در سال گذشته تعداد بسیاری از این موسسات منحل شدند و بسیاری از آنها از جمله برخی از موسسات علمی و کاربردی با یکدیگر ادغام شدند.

داوطلبانه بودن ادغام یا انحلال موسسات غیر انتفاعی صحیح نیست

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ادغام یا انحلال موسسات غیر انتفاعی و غیر دولتی نباید داوطلبانه باشد، بلکه لازم است بر اساس قانون و ضابطه مند، منحل شده یا ادغام شوند؛ چراکه وجود تعداد بالای فارغ التحصیلان بیکار در جامعه از نتایج رشد قارچ گونه و بدون ضابطه این موسسات است که باید برای این وضعیت، فکری اساسی صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet