شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/01/28 09:23:46
سرویس فرهنگی
سلیمی مطرح کرد:

دستگاه های اجرایی با تخلیه اماکن آموزش و پرورش، به حل مشکلات این وزارتخانه کمک کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دستگاه های اجرایی خواست با تخلیه اماکن متعلق به آموزش و پرورش، به حل مشکلات این وزارتخانه کمک کنند.
دستگاه های اجرایی با تخلیه اماکن آموزش و پرورش، به حل مشکلات این وزارتخانه کمک کنند عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دستگاه های اجرایی خواست با تخلیه اماکن متعلق به آموزش و پرورش، به حل مشکلات این وزارتخانه کمک کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg دستگاه,های,اجرایی,با,تخلیه,اماکن,آموزش,و,پرورش،,به,حل,مشکلات,این,وزارتخانه,کمک,کنند Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تاکید بر تخلیه ساختمان ها و زمین های متعلق به وزارت آموزش و پرورش در زمان مقرر توسط دستگاه های اجرایی و موسسات دولتی گفت: در سال های اخیر یکی از اصلی ترین مشکلات موجود در آموزش و پرورش، کمبود فضای آموزشی در کشور است که این کمبود در مناطق کم برخوردار و محروم بیشتر از دیگر مناطق کشور دیده می شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دنبال راه حلی برای جبران این کمبود بودند که خوشبختانه در قانون بودجه سال 98 کشور، برای رفع این مشکل، دستگاه های اجرایی موظف به تخلیه ساختمان ها و اماکن متعلق به وزارت آموزش و پرورش ظرف مدت 6 ماه شدند.

تامین اعتبارات لازم برای آموزش و پرورش با فروش ساختمان ها و اماکن مازاد این وزارتخانه

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: اگر ساختمان ها و اماکن متعلق به وزارت آموزش و پرورش توسط دستگاه های اجرایی در مدت مذکور تخلیه شوند، این وزارتخانه می تواند علاوه بر حل مشکل فضای آموزشی در مناطق کم برخوردار و محروم، با فروش برخی از ساختمان ها و اماکن مازاد متعلق به خود، مشکل کمبود اعتبارات خود را نیز تا حدودی جبران کند که این بند از قانون بودجه کشور برای آموزش و پرورش منافع فراوانی را به دنبال دارد.

عدم تخلیه اماکن آموزش و پرورش در موعد مقرر؛ معرفی متخلفان به مراجع قضایی

وی تصریح کرد: قانون در خصوص تخلیه ساختمان ها و اماکن متعلق به وزارت آموزش و پرورش توسط دستگاه های اجرایی صراحت دارد و هیچ نهادی نمی تواند از قانون سرپیچی کند، بنابراین وزارت آموزش و پرورش وظیفه دارد، تمامی مراحل قانونی تخلیه و انتقال اموال خود را پیگیری کرده و متخلفان را به مراجع قضایی معرفی کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: مشکلات آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین رکن آموزشی و تربیتی کشور باید به هر نحوی شده، مرتفع گردد؛ بنابراین لازم است که دستگاه های اجرایی همکاری کنند و اموال آموزش و پرورش را ظرف موعد مقرر به  این وزارتخانه تحویل دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet