آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دکترلاریجانی در پاسخ به تذکر ابطحی:

رهبران حزب جمهوری اسلامی تابع ولایت فقیه بودند

سرویس صحن
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر ابطحی، تاکید کرد: رهبران حزب جمهوری اسلامی تابع ولایت فقیه بودند.
سه‌شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 09:59
رهبران حزب جمهوری اسلامی تابع ولایت فقیه بودند رئیس مجلس در پاسخ به تذکر ابطحی، تاکید کرد: رهبران حزب جمهوری اسلامی تابع ولایت فقیه بودند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805103177928098.jpg رهبران,حزب,جمهوری,اسلامی,تابع,ولایت,فقیه,بودند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدجواد ابطحی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات جبار کوچکی نژاد و با استناد به ماده 75 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: ایشان اظهارات بنده در مورد احزاب را تحریف کردند، من پیش از این در پیشنهاد خود یادآور شدم که حزب به معنای غربی که در دنیا فعال است را در اسلام نداریم، حزب جمهوری اسلامی هم به همین جهت به بن بست رسید.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حزب جمهوری اسلامی در آستین خود مار پرورش داد، من در پیشنهاد خود تاکید کردم بنیاد تشکیل شده حزب در غرب بر پایه لیبرالیسم و اومانیسم است. در واقع حزب ساز وکار خاص خود را دارد و ما اگر می خواهیم نظام پارلمانی مبتنی بر حزب تشکیل دهیم باید شیوه مملکت داری را تغییر دهیم.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: اینگونه که شما می فرمایید نیست، حزب جمهوری اسلامی مشکلی نداشت بلکه حزب اسلامی هم بود در داخل آن ها نیز اشکالی درباره ولایت فقیه وجود نداشت، در واقع رهبران آن تابع ولایت فقیه بودند. باید توجه کرد حزب دچار مشکلات دیگری شد.

گفتنی است جبار کوچکی نژاد در خلال ایراد موافقت خود با پیشنهاد اصلاح ماده ای از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس، گفت: آقای ابطحی الفاظی در مورد احزاب به کار بردند که درست نیست، در کشور ما احزاب با سابقه ای مثل جمهوری اسلامی وجود داشت و شهدای بزرگی همچون باهنر و بهشتی حزبی بودند لذا این موضوعات را باید از احزاب دولتساخته، مجزا دید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000