هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهقانی فیروز آبادی:

طرح حمایت از سپاه پاسداران در صحن علنی مجلس تصویب می شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طرح حمایت از سپاه تا روز سه شنبه، به صحن علنی مجلس خواهد آمد و امیدواریم با تصمیم قاطع نمایندگان پاسخ کوبنده به تصمیم ترامپ بدهیم.
سه‌شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 08:24
طرح حمایت از سپاه پاسداران در صحن علنی مجلس تصویب می شود نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طرح حمایت از سپاه تا روز سه شنبه، به صحن علنی مجلس خواهد آمد و امیدواریم با تصمیم قاطع نمایندگان پاسخ کوبنده به تصمیم ترامپ بدهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201709105714529787.jpg طرح,حمایت,از,سپاه,پاسداران,در,صحن,علنی,مجلس,تصویب,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمال دهقانی فیروزآبادی در خصوص بررسی طرح حمایت از سپاه پاسداران در مجلس گفت: از زمانی که ترامپ بر روی کار آمده، یک جانبه گرایی را در عرصه بین‌المللی به کار گرفته است؛ رئیس جمهور آمریکا برایش فقط منافع آمریکا در حوزه های اقتصادی و سیاسی و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی مهم است و می‌پندارد که حرف اول را در جامعه جهانی آمریکا می‌زند.

وی در عین حال اظهار داشت: عرصه روابط بین‌الملل، عرصه منافع متقابل کشورهاست و قطعا کشورها از منافع خودشان کوتاه نخواهند آمد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقداماتی که ترامپ در غرب آسیا و خاورمیانه انجام داد، قابل توجه است، چون به شان و جایگاه آمریکا به کلی خدشه وارد کرد، تصریح کرد: البته از نظر ما آمریکا شانی نداشته و این اقدامات نقاب از چهره آمریکا برداشت. مثلا تصمیم ترامپ برای جابه جایی سفارتخانه خود از تلاویو به قدس و یا موضوع بلندی های جولان که بر خلاف قوانین مصوب بین المللی بود.

وی با اشاره به اینکه ترامپ در آخرین اقدام خود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که یک نیروی نظامی قانونی در ایران است به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام کرد، گفت: بدیهی است که ایران نسبت به این تصمیم اقدام متقابلی را انجام دهد و مقابله به مثل خواهیم کرد.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به تصمیم مجلس در این خصوص عنوان کرد: در کنار تصمیم شورای امنیت ملی که کل نیروهای موجود در غرب آسیا به عنوان سازمان تروریستی قلمداد شود، در مجلس نیز طرح حمایت از سپاه مطرح شده است و روز یکشنبه در کمیسیون امنیت مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.

وی خاطر نشان کرد: این طرح تا روز سه شنبه، به صحن علنی مجلس خواهد آمد و امیدواریم با تصمیم قاطع نمایندگان پاسخ کوبنده به تصمیم ترامپ بدهیم. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000